Bilety . com

Chiński miliarder oferuje Trumpowi 1 mln miejsc pracy

Chiński miliarder Jack Ma na spotkaniu z prezydentem elektem zaoferował Amerykanom stworzenie miliona nowych miejsc pracy. Jack Ma to założyciel giganta na rynku sprzedaży internetowej, portalu Alibaba. Do spotkania Donalda Trumpa z Jackiem Ma doszło w Nowym Jorku.

 

Jak poinformowały służby prasowe koncernu Alibaba, planuje on rozszerzyć swoją działalność dla amerykańskich przedsiębiorców chcących sprzedawać swoje produkty w Chinach. Według prognoz firmy w ciągu najbliższych pięciu lat przyczyni się to do powstania ponad miliona nowych miejsc pracy w USA.

Prezydent elekt uznał spotkanie za owocne. Jack Ma to najbogatszy Chińczyk plasujący się w czołówce najbogatszych ludzi naświecie. W trakcie kampanii wyborczej i po wygranej Donald Trump niejednokrotnie krytycznie odnosił się do Chin i ich gospodarczych relacji z USA. W ubiegłym roku amerykańskie władze umieściły portal Alibaba na czarnej liście firm, które nie podejmują dostatecznych działań na rzecz walki z piractwem gospodarczym.(IAR)