Polvision

Przesłuchania kandydatów do administracji Trumpa

Na Kapitolu rozpoczęły się w poniedziałek przesłuchania kandydatów do nowej administracji. Towarzyszą im kontrowersje, bowiem nie wszyscy wybrani przez Donalda Trumpa kandydaci na najważniejsze stanowiska w państwie otrzymali dostęp do  tajnych informacji. 


Dodatkowo kandydat na prokuratora generalnego Jeff Sessions musi odpowiadać na zarzuty o rasizm, a kandydat na sekretarza stanu Rex Tillerson będzie tłumaczył się z relacji z Rosją. W czasie krótkiego spotkania z dziennikarzami w lobby hotelu Trump Tower prezydent elekt wyraził w poniedziałek przekonanie, że wszyscy zostaną zaaprobowani.


Media podają, że stanowisko doradcy przyszłego prezydenta obejmie zięć Donalda Trumpa, Jared Kuschner. Sam prezydent elekt nie chciał odnieść się do sprawy rozwiązania potencjalnego konfliktu interesów pomiędzy prowadzoną dotychczas przez niego działalnością biznesową, a funkcją prezydenta.


"Porozmawiamy o tym w środę. Ale mogę powiedzieć, że sprawa jest bardzo prosta i już od dłuższego czasu byliśmy do tego gotowi" - powiedział Trump. Na środę prezydent elekt zapowiedział pierwszą od czasu wygranych wyborów konferencję prasową.