Polvision

Donald Trump na Twitterze odpowiada na atak Meryl Streep (WIDEO)

Meryl Streep, nagrodzona w niedzielę Złotym Globem za całokształt twórczości, odbierając statuetkę ostro skrytykowała prezydenta elekta,  chociaż  nie wymieniła  przy tym Donalda Trumpa z nazwiska.

"Jedno przedstawienie w ostatnim roku oszołomiło mnie szczególnie (...)Kiedy osoba ubiegająca się o najbardziej poważany urząd w naszym kraju udawała niepełnosprawnego dziennikarza, a więc osobę, którą przewyższał pozycją, władzą i możliwością walki o swoje. Złamało to moje serce i nie mogę o tym ciągle zapomnieć, bo nie było w filmie ale w prawdziwym życiu"- mówiła gwiazda. "Brak szacunku zachęca do braku szacunku, przemoc podżega do przemocy, a gdy ludzie wpływowi wykorzystują swoją pozycję do tyranizowania innych, wszyscy przegrywamy".

Meryl Streep przywołała  sytuacje z listopada 2015 roku, gdy podczas wiecu wyborczego Trump, wówczas dopiero starający się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich, miał naśladować dziennikarza "New York Timesa" Serge'a Kovaleskiego, chorującego na wrodzoną sztywność stawów.

Reakcja prezydenta elekta pojawiła się w poniedziałek na Twitterze.

"Meryl Streep, jedna z najbardziej przecenionych aktorek w Hollywood, nie zna mnie, ale zaatakowała mnie wczoraj wieczorem na rozdaniu Złotych Globów. Ona jest służącą  wielkiej przegranej, Hillary. Po raz setny: nigdy nie szydziłem z niepełnosprawnego dziennikarza (nigdy nie zrobiłbym tego)" - napisał Trump rano w poniedziałek na Twitterze.

Zaznaczył, że po prostu naśladował reakcję dziennikarza, któremu zarzucił, że "całkowicie przeinaczył historię, którą napisał 16 lat wcześniej, aby pokazać go (Trumpa) w złym świetle".  Donald Trump już wcześniej podkreślał, że  nie znał autora artykułu i nie wiedział o jego chorobie.