Bilety . com

Wizyta ministra Waszczykowskiego w USA

Minister Witold Waszczykowski rozpocznie w poniedziałek dwudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. W rozmowie w Polskim Radiu 24 szef polskiej dyplomacji zapowiedział, że głównym celem wizyty będą działania na rzecz pozyskania przez Polskę niestałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Dodał, że będzie uczestniczył w otwartej dyskusji w Radzie Bezpieczeństwa na temat rozwiązywania konfliktów międzynarodowych. 


Minister Waszczykowski powiedział, że chce zaproponować taką narrację, że Polska nie jest tylko konsumentem bezpieczeństwa, ale państwem, które przyczynia się do bezpieczeństwa. "Pokażę historię udziału naszych wojsk w operacjach pokojowych, naszych negocjatorów i prawników międzynarodowych, jak na przykład Rafał Lemkin, który zdefiniował ludobójstwo" - mówił szef MSZ.

Minister Waszczykowski dodał, że spotka się też przedstawicielami nowej administracji amerykańskiej. Zamierza przedstawić doradcom prezydenta elekta Donalda Trumpa polskie stanowisko wobec sytuacji w naszej części Europy. (IAR)