Polamer Inc

Ceremonia rozdania Złotych Globów

W Los Angeles w niedzielę zostaną wręczone prestiżowe nagrody filmowe Złote Globy. Wśród faworytów są musical "La La Land" oraz dramat "Moonlight". Filmy te otrzymały największą liczbę nominacji. Złote Globy zostaną wręczone po raz 74. Ceremonia odbędzie się w Beverly Hills na przedmieściach los Angeles. Imprezę poprowadzi komik Jimmy Fallon. 


W kategorii najlepsza komedia lub musical faworytem jest opowiadający o romansie między młodą aktorką a pianistą jazzowym film "La La Land". Obraz ten otrzymał 7 nominacji - między innymi w kategoriach aktorskich dla Emmy Stone i Ryana Goslinga. "Moonlight” Barry’ego Jenkinsa będzie ubiegać się o tytuł najlepszego dramatu. Obraz ten otrzymał też nominację za scenariusz, reżyserię oraz za role drugoplanowe. 

W kategoriach aktorskich o Złote Globy ubiegają w tym roku między innymi Denzel Washington, Natalie Portman, Hough Grant i Collin Farell. Szansę na dziesiąty w swojej karierze Złoty Glob ma Maryl Streep (za rolę w filmie "Florence Foster Jenkins"). 


W kategorii najlepszy film zagraniczny faworytem jest Francja z trzema nominacjami, w tym jednej we współpracy z Iranem. Pozostałe dwa nominowane filmy reprezentują Chile i Niemcy. 


Złote Globy przyznaje Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przy Hollywood. W jego skład wschodzi około 90 dziennikarzy i fotoreporterów z 55 krajów świata.(IAR)