Bilety . com

Wszyscy Polacy w konkursie w Bischofshofen

Sześciu Polaków wystartuje w piątek w pierwszej serii ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. W czwartkowych kwalifikacjach nie wystąpił Kamil Stoch, ale wicelider klasyfikacji generalnej miał zapewniony udział w konkursie ze względu na wysokie miejsce w Pucharze Świata. W pierwszej serii treningowej Stoch lądował najdalej - na 141 metrze.


W kwalifikacjach zwyciężył Niemiec Andreas Wellinger, który ustanowił rekord skoczni - 144,5 m.Najwyżej z podopiecznych austriackiego trenera Stefana Horngahera sklasyfikowany został Piotr Żyła, który zajął 4. miejsce (137 m). Maciej Kot był 5. (138 m), Dawid Kubacki 9. (138 m), Stefan Hula 17. (134,5 m), a Jan Ziobro 34. (116,5 m). Wcześniej z rywalizacji w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni wycofany został Klemens Murańka.


W pierwszej serii piątkowego konkursu rozgrywanej systemem KO Kamil Stoch rywalizować będzie z Austriakiem Manuelem Fettnerem, Piotr Żyła także z reprezentantem gospodarzy Philippem Aschenwaldem, Maciej Kot z Czechem Tomasem Vancurą, Dawid Kubacki także z Czechem Janem Maturą, a Stefan Hula z Janem Ziobro. (IAR)