Polamer Inc
Polvision

W kategorii

Adam Nawrot reżyser filmu Canoades’ 79

Canoades’ 79 jest długometrażowym filmem o pionierskim spłynięciu najgłębszym kanionem świata dokonanym przez Polaków w 1979, powiązanym w czasie z budzeniu się demokracji w krajach Bloku Wschodniego. Projekt jest na etapie post-produkcji. Zbierane są fundusze na pokrycie kosztów edycji, animacji, licencji na materiały archiwalne i muzyki...

Czytaj dalej

Z CAŁEGO SERCA GRAMY POLONII XIX

Witamy serdecznie wszystkich słuchaczy Polskiego Radia 910 w NY. W dzisiejszej audycji Z CAŁEGO SERCA GRAMY POLONII XIX prezentujemy Wam muzykę każdego gatunku. Mamy nadzieję że umili Wam czas . Ponadto mamy solenizantkę urodzinową którą jest Marzena Gajcy z Warszawy...

Czytaj dalej

Jurek Owsiak dla Radia 910 NY

O 28 Finale, kryzysie w służbie zdrowia, tygrysach i Sex Pistols. Czyli cotygodniowa porcja dobrej energi od Juraka

Czytaj dalej

O Poezji I Nie Tylko program Ireny Biały

Wszystkim polecam eseje Adama Zagajewskiego “ Substancja nieuporzâdkowana”. Dotyczâ problemów bieżâcych i pojęć uniwersalnych, ważnych w każdym momencie naszego życia. Sâ to też opowieści o niezwykłych poetach, pisarzach, artystach. O wielu ludziach. W programie “ O poezji i nie tylko” również kolejne wiersze ze zbioru “ Prawdziwe życie” Adama Zagajewskiego. Obie ksiâżki wydano w 2019 roku. Zapraszamy!

Czytaj dalej

"Pogromca" tajnych agentów i współpracowników SB wywiad z Dr. Markiem Ciesielczykiem

Dr. Marek Ciesielczyk zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 17 listopada o godz. 14:30 678 Leonard St Brooklyn, NY 11222 szczegóły w wywiadzie i na ulotce:

Czytaj dalej

„Jak ugryźć Wielkie Jabłko, czyli niepraktyczny przewodnik po Nowym Jorku”. Część 2.

Tym razem wraz z Kariną Bonowicz rozmawiamy o nowojorskiej multikulturowości, czyli jak żyje się w mieście, które przypomina wieżę Babel, o imigrantach, którzy nabrali amerykańskiego akcentu na długo przed przybyciem do USA i dlaczego narodową potrawą Ameryki jest ...

Czytaj dalej

Mieszanka Polityczna

Z Piotrem Nawrotem, walczymy o pozycję "środkowego napstnika" ? czyli politycznie niepoprawny komentarz polityczny.

Czytaj dalej

Z Jurkiem Osiakiem w Halloween

Nasze antenowe spotkanie rozpoczynamy utworem z nowej płyty Romana Kostrzewskiego z grupą Kat zat. Baba Zakonna nie może być lepszego wstępu w Halloween.

Czytaj dalej

Dariusz Michalski koniec "American Dream"? czyli Ekologiczna Mała Wojna

Znany doradca finansowy Dariusz Michalski, nie mówi o giełdzie a rzece i wodzie z arszenikiem, która płynie przez cześć "bogatej dzielnicy" w Upper Saddle River w NJ. Po wykarczowaniu pięknego lasu, strumień rzeki przerodził się w brudny i skażony szlam, dwokrotnie przekraczając dopuszczalną normę trucizny. Wszystko za sprawą nowych inwestycji, legalnie? czy to koniec "American Dream"?

Czytaj dalej

„Jak ugryźć Wielkie Jabłko, czyli niepraktyczny przewodnik po Nowym Jorku”

„Jak ugryźć Wielkie Jabłko, czyli niepraktyczny przewodnik po Nowym Jorku” to tytuł nowego cyklu audycji, który inicjujemy na naszej antenie. Razem z Kariną Bonowicz będziemy zastanawiać się, jak ugryźć Wielkie Jabłko, czyli oprowadzać, ale przede wszystkim podpatrywać i tropić absurdy centrum jednej z najludniejszej aglomeracji świata, czyli Nowego Jorku.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10