Polamer Inc
Bilety . com

W kategorii

Jacques Rogge zamknął igrzyska

Przewodniczący MKOl Jacques Rogge zamknął 21. zimowe igrzyska olimpijskie w Vancouver, które określił jako "wspaniałe i bardzo przyjazne". W hali BC Place zgasł znicz olimpijski.

Czytaj dalej

Daehlie pierwszy na liście multimedalistów

Bjoern Daehlie wciąż zajmuje pierwsze miejsce na liście multimedalistów zimowych igrzysk olimpijskich. Norweski biegacz narciarski, który startował w latach 1992-1998, ma na koncie osiem złotych i cztery srebrne medale.

Czytaj dalej

Bramkarz Ryan Miller najlepszym hokeistą turnieju

Amerykański bramkarz Ryan Miller został uznany najlepszym zawodnikiem olimpijskiego turnieju w hokeju na lodzie, zamykającego zmagania w ramach igrzysk w Vancouver. W finale drużyna USA przegrała jednak 2:3 po dogrywce z Kanadą.

Czytaj dalej

Statystyki turnieju hokejowego

Słowak Pavol Demitra zdobył dziesięć punktów (trzy bramki i siedem asyst) i zwyciężył w klasyfikacji najskuteczniejszych hokeistów olimpijskiego turnieju w Vancouver. Natomiast najlepszym strzelcem został Kanadyjczyk Jerome Iginla, autor pięciu trafień.

Czytaj dalej

Medaliści turniejów hokejowych

Kanada po raz ósmy w historii została mistrzem olimpijskim w hokeju na lodzie. Pod względem liczby triumfów zrównała się z Rosją, która siedmiokrotnie zwyciężyła pod szyldem ZSRR, a raz Wspólnoty Niepodległych Państw.

Czytaj dalej

Medaliści i miejsca Polaków

Medaliści i miejsca Polaków zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver:

Czytaj dalej

Bjoergen otwiera listę multimedalistów

Norweska biegaczka narciarska Marit Bjoergen otwiera klasyfikację multimdealistów igrzysk olimpijskich w Vancouver. Jako jedyna zdobyła pięć medali, w tym trzy złote. Trzy tytuły mistrzowskie wywalczyła również w short tracku Chinka Wang Meng.

Czytaj dalej

Zimowe igrzyska w statystyce

W kończących się w niedzielę zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver wzięła udział rekordowa liczba 2621 sportowców z 82 krajów, którzy rywalizowali w 86 konkurencjach.

Czytaj dalej

Historyczny sukces Polaków

21. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver przechodzą do historii. Były udane pod względem sportowym, zwłaszcza dla polskiej ekipy, nie brakowało jednak wpadek organizacyjnych.

Czytaj dalej

Sylwetka Aleksandra Wierietielnego

Aleksander Wierietielny, główny twórca sukcesów Justyny Kowalczyk, ma za sobą skomplikowane losy osobiste i sportowe. Jest osobą raczej upartą o stanowczym charakterze, a przy tym nie zabiega o popularność i rozgłos medialny.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10