W kategorii

 • Jacques Rogge zamknął igrzyska


  Przewodniczący MKOl Jacques Rogge zamknął 21. zimowe igrzyska olimpijskie w Vancouver, które określił jako "wspaniałe i bardzo przyjazne". W hali BC Place zgasł znicz olimpijski.


  Czytaj dalej
 • Daehlie pierwszy na liście multimedalistów


  Bjoern Daehlie wciąż zajmuje pierwsze miejsce na liście multimedalistów zimowych igrzysk olimpijskich. Norweski biegacz narciarski, który startował w latach 1992-1998, ma na koncie osiem złotych i cztery srebrne medale.


  Czytaj dalej
 • Bramkarz Ryan Miller najlepszym hokeistą turnieju


  Amerykański bramkarz Ryan Miller został uznany najlepszym zawodnikiem olimpijskiego turnieju w hokeju na lodzie, zamykającego zmagania w ramach igrzysk w Vancouver. W finale drużyna USA przegrała jednak 2:3 po dogrywce z Kanadą.


  Czytaj dalej
 • Statystyki turnieju hokejowego


  Słowak Pavol Demitra zdobył dziesięć punktów (trzy bramki i siedem asyst) i zwyciężył w klasyfikacji najskuteczniejszych hokeistów olimpijskiego turnieju w Vancouver. Natomiast najlepszym strzelcem został Kanadyjczyk Jerome Iginla, autor pięciu trafień.


  Czytaj dalej
 • Medaliści turniejów hokejowych


  Kanada po raz ósmy w historii została mistrzem olimpijskim w hokeju na lodzie. Pod względem liczby triumfów zrównała się z Rosją, która siedmiokrotnie zwyciężyła pod szyldem ZSRR, a raz Wspólnoty Niepodległych Państw.


  Czytaj dalej
 • Medaliści i miejsca Polaków


  Medaliści i miejsca Polaków zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver:


  Czytaj dalej
 • Bjoergen otwiera listę multimedalistów


  Norweska biegaczka narciarska Marit Bjoergen otwiera klasyfikację multimdealistów igrzysk olimpijskich w Vancouver. Jako jedyna zdobyła pięć medali, w tym trzy złote. Trzy tytuły mistrzowskie wywalczyła również w short tracku Chinka Wang Meng.


  Czytaj dalej
 • Zimowe igrzyska w statystyce


  W kończących się w niedzielę zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver wzięła udział rekordowa liczba 2621 sportowców z 82 krajów, którzy rywalizowali w 86 konkurencjach.


  Czytaj dalej
 • Historyczny sukces Polaków


  21. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver przechodzą do historii. Były udane pod względem sportowym, zwłaszcza dla polskiej ekipy, nie brakowało jednak wpadek organizacyjnych.


  Czytaj dalej
 • Sylwetka Aleksandra Wierietielnego


  Aleksander Wierietielny, główny twórca sukcesów Justyny Kowalczyk, ma za sobą skomplikowane losy osobiste i sportowe. Jest osobą raczej upartą o stanowczym charakterze, a przy tym nie zabiega o popularność i rozgłos medialny.


  Czytaj dalej
 • Miejsca reprezentantów Polski


  Sześć medali, w tym jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe, to dorobek reprezentantów Polski w zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver. To najlepszy w historii występ w tej imprezie. We wszystkich wcześniejszych startach "biało-czerwoni" wywalczyli osiem medali.


  Czytaj dalej
 • PKOl szykuje 1,875 mln złotych na nagrody


  1,875 mln złotych musi przygotować na nagrody dla medalistów z Vancouver i polskich związków sportowych Polski Komitet Olimpijski. Biało-czerwoni zdobyli jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe medale.


  Czytaj dalej
 • Czternaście medali Polaków


  Czternaście medali zdobyli dotąd polscy sportowcy w zimowych igrzyskach olimpijskich: dwa złote, sześć srebrnych i sześć brązowych. W sobotę Justyna Kowalczyk zwyciężyła w biegu na 30 km techniką klasyczną, a panczenistki wywalczyły brąz w wyścigu drużynowym.


  Czytaj dalej
 • Sylwetka Justyny Kowalczyk


  Justyna Kowalczyk zdobyła drugi w historii polskiego sportu złoty medal zimowych igrzysk. Wcześniej na najwyższym stopniu podium stał tylko Wojciech Fortuna, zwycięzca konkursu skoków narciarskich na dużej skoczni w Sapporo w 1972 roku.


  Czytaj dalej
 • Fortuna: wiem co czuje Justyna


  Jestem niezmiernie wzruszony i wiem co czuje Justyna Kowalczyk, bo sam to czułem 38 lat temu. Te igrzyska to wspaniałe chwile dla całej sportowej Polski - powiedział Wojciech Fortuna.


  Czytaj dalej
 • Kowalczyk juz w Polsce


  Złota medalistka zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver Justyna Kowalczyk wróciła do Polski z trzema krążkami. Mimo tego nie uważa się za narciarkę idealną i stawia sobie kolejne cele. Na początek - wywalczanie trzech Kryształowych Kul Pucharu Świata.


  Czytaj dalej
 • Końcowa tabela medalowa igrzysk


  Kanada zwyciężyła w klasyfikacji medalowej igrzysk w Vancouver, zdobywając 14 złotych krążków, siedem srebrnych i pięć brązowych. Polska zajęła 15. miejsce.


  Czytaj dalej
 • Ziścił się sen Kanadyjczyków


  Reprezentacja Kanady wygrała w niedzielę olimpijski turniej w hokeju na lodzie. W ostatnim finale igrzysk w Vancouver drużyna gospodarzy pokonała po dogrywce Stany Zjednoczone 3:2 (1:0, 1:1, 0:1; 1:0).


  Czytaj dalej
 • Justyna Kowalczyk mistrzynią olimpijską


  Justyna Kowalczyk zdobyła drugi w historii polskiego sportu złoty medal zimowych igrzysk. Wcześniej na najwyższym stopniu podium stał tylko Wojciech Fortuna, zwycięzca konkursu skoków narciarskich na dużej skoczni w Sapporo w 1972 roku. W przedostatnim dniu igrzysk olimpijskich w Vancouver, biegaczka z Kasiny Wielkiej po fantastycznym pojedynku z Norweżką Marit Bjoergen, została mistrzynią w biegu na 30 km techniką klasyczną.


  Czytaj dalej
 • Kanada - Słowacja 3:2


  Kanada pokonała po dramatycznym meczu Słowację 3:2 (2:0, 1:0, 0:2) w drugim meczu półfinałowym olimpijskiego turnieju hokeja na lodzie w Vancouver. O złoty medal gospodarze igrzysk zagrają w niedzielę z Amerykanami, którzy wygrali z Finami 6:1.


  Czytaj dalej