Polvision

W kategorii

Tenis: Kolejna odsłona debaty „kobiety kontra mężczyźni”?

Nie milkną echa wypowiedzi byłego tenisisty Johna McEnroe o ewentualnej rywalizacji Sereny Williams z mężczyznami. 7-krotny mistrz turniejów wielkoszlemowych oświadczył w amerykańskim radiu publicznym, że gdyby jego rodaczka zdecydowała się na współzawodnictwo z tenisistami, byłaby klasyfikowana co najwyżej około 700. miejsca.

Czytaj dalej

NBA: Westbrook z tytułem MVP sezonu

Russell Westbrook został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem minionego sezonu zasadniczego ligi NBA. Koszykarz Oklahoma City Thunder wyprzedził w plebiscycie dziennikarzy Jamesa Hardena (Houston Rockets) i Kawhiego Leonarda (San Antonio Spurs).

Jacht Emirates Team New Zealand zdobył Puchar Ameryki

Jacht Emirates Team New Zealand wygrał regaty o Puchar Ameryki. Nowozelandzka załoga dowodzona przez 26-letniego Petera Burlinga pokonała broniących tytułu Amerykanów z ORACLE Team USA 7:1.

Ranking WTA: Radwańska nadal 10., awans Woźniackiej

Agnieszka Radwańska pozostała na 10. miejscu w rankingu WTA najlepszych tenisistek. Liderką nadal jest reprezentantka Niemiec Angelique Kerber, która wyprzedza Rumunkę Simonę Halep oraz Czeszkę Karolinę Pliskovą.

Drugie miejsce polskich lekkoatletów we Francji

Polscy lekkoatleci zajęli drugie miejsce na zakończenie 7. drużynowych mistrzostwa Europy, które odbyły się we francuskiej miejscowości Villeneuve d'Ascq (metropolia Lille). To najwyższe miejsce biało-czerwonych w historii tych zawodów.

ATP Halle: Zwycięstwo Kubota i Melo w turnieju deblowym

Łukasz Kubot w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo (rozstawieni z numerem 1) wygrał finałowy mecz deblowy na turnieju ATP w Halle. W decydującym pojedynku na trwiastych kortach Kubot i Melo pokonali niemieckich braci Mischę i Alexandra Zverevów 5:7, 6:3, 10-8.

Tomasz Adamek pokonał Solomona Haumono

Tomasz Adamek pokonał jednogłośnie na punkty Australijczyka Solomona Haumono w walce wieczoru w wadze ciężkiej podczas gali bokserskiej, która odbyła się w trójmiejskiej Ergo Arenie. To pierwsze zwycięstwo 40-letniego byłego mistrza świata kategorii junior ciężkiej (IBF, IBO) i półciężkiej (WBC) od 2015 roku i pierwszy od czterech lat triumf w pojedynku z zagranicznym pięściarzem.

ATP Halle: Triumf Federera

Roger Federer po raz dziewiąty wygrał tenisowy turniej ATP rozgrywany na trawiastych kortach w niemieckim Halle. W finale rozstawiony z numerem pierwszym Szwajcar pokonał reprezentującego Niemcy Alexandra Zvereva 6:1, 6:3.

GP Danii: Zwycięstwo Janowskiego, Dudek trzeci

Maciej Janowski zwyciężył, a Patryk Dudek zajął trzecie miejsce w Grand Prix Danii, piątej rundzie żużlowych indywidualnych mistrzostw świata. Polaków na torze w Horsens rozdzielił Rosjanin Emil Sajfutdinow. Ostatni w finale był Australijczyk Jason Doyle. Janowski uzbierał 17 punktów, Sajtutdinow - 14, Dudek - 14, a Doyle - 15.

NHL: Nico Hischier z jedynką w drafcie

Nico Hischier został wybrany jako pierwszy w tegorocznym drafcie do hokejowej ligi NHL, który odbywa się w Chicago. Po 18-letniego Szwajcara sięgnął zespół New Jersey Devils.