W kategorii

 • Ponad 250 tys. uczestników Marszu Kobiet w Parku Granta


  Ponad 250 tysięcy osób pojawiło się w centrum Chicago na Marszu Kobiet. Podobne protesty, których celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec zapowiadanej w trakcie kampanii wyborczej polityki Donalda Trumpa, odbywają się w innych miastach, w tym ten najliczniejszy w Waszyngtonie.


  Czytaj dalej
 • Kierowca potrącił wózek z 10-miesięcznym dzieckiem w Lincoln Park


  Wózek z 11-miesięczną dziewczynką został uderzony przez samochód w sobotę rano w dzielnicy Lincoln Park na północy Chicago. Dziecko wypadło z wózka na asfalt. Dziewczynka została przewieziona do szpitala dziecięcego Lurie. Lekarze poinformowali, że jest w dobrym stanie.


  Czytaj dalej
 • O przestępczości w Chicago na stronie Białego Domu


  Już chwilę po tym jak nowa administracja przejęła oficjalne konta stron internetowych Białego Domu, na oficjalnej stronie whitehouse.gov znalazło się odniesienie do Chicago. Stawiające nasze miasto w negatywnym świetle.


  Czytaj dalej
 • Policjant z Robins zastrzelił mężczyznę podczas napadu


  Funkcjonariusz policji z miejscowości Robbins, na południowo zachodnich przedmieściach, będący po służbie, zastrzelił w jednej z południowych dzielnic Chicago mężczyznę, który grożąc mu bronią próbował skraść jego samochód.


  Czytaj dalej
 • Śmiertelny wypadek 27-letniego policjanta z Bloomingdale


  Policjant z Bloomingdale zginął w w wypadku samochodowym. 27-letni funkcjonariusz Raymond Murrell jechał około godziny 9:30 w czwartek wieczorem na wezwanie do włamania, kiedy doszło do wypadku z udziałem tylko radiowozu na skrzyżowaniu ulic Army Trail i Cardinal.


  Czytaj dalej
 • Sześć przypadków zakażenia wirusem przenoszonym przez szczury


  Stanowy departament zdrowia publicznego potwierdził sześć przypadków zakażenia wirusem Seul przenoszonym przez szczury. To bardzo rzadko spotykany w Stanach Zjednoczonych typ hantawirusów. Do zakażenia wirusem Seul dochodzi, kiedy osoba ma bezpośredni kontakt z odchodami szczurów.


  Czytaj dalej
 • Marsz Kobiet - kolejna zmiana trasy


  Kolejna zmiana planów dotyczących sobotniego Marszu Kobiet, który ma być demonstracją sprzeciwu wobec objęcia prezydentury przez Donalda Trumpa. Wszystko z powodu rosnącego zainteresowania i spodziewana większą ilością uczestników manifestacji. Organizatorzy chicagowskiego marszu spodziewaja się ponad 50 tysięcy uczestników.


  Czytaj dalej
 • Mężczyzna po zabarykadowaniu się w domu popełnił samobójstwo


  Mężczyzna, który zabarykadował się w domu w miejscowości Darien na południowo-zachodnich przedmieściach Chicago został znaleziony martwy przed południem w czwartek, gdy do budynku weszła policja. Mężczyzna popełnił samobójstwo.


  Czytaj dalej
 • Hastert domaga się zwrotu pieniędzy za milczenie


  Były przewodniczący Izby Reprezentantów, Dennis Hastert, skazany na 15 miesięcy więzienia za przestępstwa bankowe i wprowadzanie w błąd organów ścigania, celem utajnienia dopuszczania się przez niego molestowania seksualnego, chce zwrotu pieniędzy, które zapłacił swej ofierze za milczenie.


  Czytaj dalej
 • Policjant oskarżony o morderstwo opuścił areszt


  Prokuratura ujawnia więcej szczegółów incydentu, w którym będący w tym czasie w cywilu chicagowski funkcjonariusz policji zastrzelił nieuzbrojonego mężczyznę. Lowell Houser w środę usłyszał zarzut zabójstwa pierwszego stopnia.


  Czytaj dalej
 • Sąd podważył konstytucyjność miejskich przepisów dt. strzelnic


  Federalny sąd apelacyjny orzekł w środę, że obowiązujące w Chicago przepisy ograniczające działalność strzelnic do terenów położonych z dala od szkół, parków czy dzielnic rezydencyjnych oraz zakaz wstępu na strzelnice osób poniżej 18-go roku życia, są niezgodne z konstytucją. Miasto wprowadziło te przepisy w 2011 roku.


  Czytaj dalej
 • Gubernator Rauner krytycznie o senackim projekcie budżetu


  Gubernator Bruce Rauner daje do zrozumienia, że nie podpisze powstającej w stanowym Senacie ustawy budżetowej. Z analizy projektu, przeprowadzonej przez zespół ds. finansowych przy biurze gubernatora, wynika, że wydatki stanu w porównaniu do wpływów byłyby wyższe o 4 miliardy 300 milionów dolarów.


  Czytaj dalej
 • Chicagowski policjant oskarżony o morderstwo


  Funkcjonariusz chicagowskiej policji usłyszał zarzuty zabójstwa pierwszego stopnia w związku z incydentem do jakiego doszło na początku miesiącu w północno-zachodniej części miasta. W czasie kłótni, będący w cywilu policjant, Lowell Houser wyjął broń i zastrzelił 38-letniego Jose Nievesa.


  Czytaj dalej
 • John Granat Jr. winnym zabójstwa rodziców


  John Granat Junior uznany winnym zabójstwa pierwszego stopnia swoich rodziców w ich domu w Palos Hills w 2011 roku. Zaledwie kilka godzin potrzebowała ława przysięgłych, by uznać młodego mężczyznę winnym. Granat w chwili popełnienia zbrodni miał 17 lat. Sędziowie przysięgli zdecydowali o winie zasiadającego na ławie oskarżonych obok Granata, Christophera Wyma.


  Czytaj dalej
 • Niektórzy politycy z Illinois nie wybierają się na inaugurację Trumpa


  Wielu polityków ze stanu Illinois, włączając w to grono Republikańskiego gubernatora, nie weźmie udziału w uroczystościach inaugurujących prezydenturę Donalda Trumpa. Do Waszyngtonu nie wybiera się większość Demokratów z naszego stanu; w tym burmistrz Rahm Emanuel oraz kongresmeni Dan Lipinski i Mike Quigley.


  Czytaj dalej
 • 5-latka znalazła broń matki i postrzeliła się w brzuch


  Policja aresztowała matkę pięcioletniej dziewczynki, która postrzeliła się w domu na zachodzie Chicago. Dziecko odniosło ranny brzucha i w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Do zdarzenia doszło po 8.00 wieczorem we wtorek w domu przy 3700 West Ferdinand Street w dzielnicy East Garfield Park.


  Czytaj dalej
 • 29 lat więzienia za napad z bronią w ręku na bank


  Sędzia federalny w Chicago, Thomas Durkin, skazał we wtorek Carla Wilsona na 29 lat więzienia, za rabunek z bronią w ręku w październiku 2014 roku banku First Midwest w Orland Park.


  Czytaj dalej
 • Obama ułaskawił byłego członka portorykańskiej organizacji FALN


  Jedną z ponad 200 osób, którym prezydent Barack Obama skrócił karę więzienia, był Oscar Lopez-Rivera z Chicago. 74-letni dzisiaj Portorykańczyk, skazany został w 1981 roku na 55 lat więzienia za działalność konspiracyjną, napady rabunkowe oraz posiadanie dużej ilości broni i ładunków wybuchowych. W 1988 roku otrzymał dodatkowe 15 lat za przygotowywanie ucieczki z więzienia.


  Czytaj dalej
 • Guernator chce pomóc Chicago State University


  Gubernator Illinois Bruce Rauner powołał komitet doradczy, który ma pomóc w rozwiązaniu problemów Chicago State University, finansowanej ze środków publicznych uczelni wyższej przeznaczonej dla osób wywodzących się z rodzin o niskich dochodach. Na stanowisko szefa specjalnej rady został powołany Paul Vallas, były kurator chicagowskich szkół publicznych.


  Czytaj dalej
 • Dom aukcyjny Heritage Auctions otworzył siedzibę w Chicago


  Jeden z największych domów aukcyjnych na świecie, Heritage Auctions z Dallas, otworzył swoją siedzibę w Chicago. Salon firmy mieści się w budynku przy 215 West Ohio Street w śródmieściu naszego miasta, zajmowanym niegdyś przez innego potentata na rynku handlu antykami Sotheby's.


  Czytaj dalej