Polvision

W kategorii

Zawodnik Chicago Bears uratował krztuszącego się mężczyznę

Zawodnik Chicago Bears, obrońca Jerrell Freeman, uratował w niedzielę mężczyznę na lotnisku w Austin w stanie Teksas, który podczas spożywania posiłku w barze zaczął się krztusić. Reakcja Freemana była szybka. Zastosował natychmiast tzw. chwyt Heimlicha, który ratuje życie w takich przypadkach.

Czytaj dalej

Aresztowania ws. postrzelenia policjantki

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych i oskarżonych o próbę morderstwa policjantki, porwanie i napad z bronią w ręku. W ubiegły piątek w dzielnicy Back of the Yards na południu Chicago, 20-letni Donzell Grant i 24-letni Cortez Harrington, wtargnęli do sklepu z telefonami komórkowymi przy 4300 South Ashland i związali jednego z pracowników.

Czytaj dalej

Kolejne ofiary strzelanin w Chicago

Sześciu mężczyzn zastrzelonych i kolejnych 35 osób rannych - to bilans strzelanin, do których doszło w ten weekend w Chicago. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych związanych z przemocą z bronią palną od początku roku wzrosła do 363 - podlicza "Chicago Sun-Times".

Czytaj dalej

Rogers Waters atakuje Trumpa na swoich koncertach w Chicago

Dla fanów muzyki, z pewnością niezapomniane przeżycie. Dla zwolenników obecnego prezydenta – juz niekoniecznie. A dla osób, które niechętnie lubią, gdy polityka wkracza w świat rozrywki – mieszane uczucia. W czasie sobotniego koncertu Rogera Watersa w United Center nie zabrakło odniesień do Donalda Trumpa. I to bardzo negatywnych.

Czytaj dalej

Zagrożenie powodziowe utrzymywać się będzie do 28 lipca

Ostatnie gwałtowne ulewy spowodowały, że nie mija zagrożenie powodziowe na rzekach Fox i Des Plaines w północnej części Illinois i na przedmieściach Chicago. Krajowe Centrum Meteorologiczne szacuje, że będzie się ono utrzymywać do 28 lipca.

Czytaj dalej

Bilans strzelanin od początku weekendu

25 osób postrzelonych, w tym dwie śmiertelnie, to bilans ostatnich 24 godzin w Chicago. O godz.2.00 nad ranem zastrzelony został 35-letni mężczyzna w dzielnicy Humboldt Park. Ustalono, że sprawca kilkakrotnie strzelił mu w głowę.

Czytaj dalej

Zalane drogi i zniszczenia po kolejnej burzy w Illinois

Piątkowe burze, które przeszły w wieczorem i w nocy nad Illinois, spowodowały wiele zniszczeń szczególnie na północno-zachodnich przedmieściach. W miejscowościach Itasca, Elk Grove Village, Streamwood, Wood Dale i Bensenville, powalonych zostało wiele drzew. Zniszczeniu uległy dachy i ogrodzenia. W niektórych miejscach spadł grad wielkości jednego cala.

Czytaj dalej

Mężczyzna skazany na 100 lat więzienia za gwałt i porwanie

Sędzia okręgowy powiatu Cook, Kevin Sheenan, skazał w piątek na 100 lat więzienia Daniela Garcię. W lutym tego roku, ława przysięgłych uznała mężczyznę winnym porwania i zgwałcenia kobiety. Do zdarzenia doszło w październiku 2014 roku.

Czytaj dalej

Policjantka ranna w strzelaninie na południu Chicago

Chicagowska policjantka została postrzelona w wymianie ognia z przestępcami w dzielnicy Back of the Yards na południu miasta. Wszystko wydarzyło się w piątek około 1:30 po południu przy sklepie z telefonami komórkowymi przy skrzyżowaniu ulic 46th i Ashland.

Czytaj dalej

Pies zdechł w nagrzanym aucie. Właścicielka oskarżona

Mieszkanka Glen Ellyn usłyszała zarzut związany ze znęcaniem się nad zwierzętami, po tym jak pozostawiła psa w samochodzie na parkingu centrum handlowego Oakbrook Center we czwartek. Zwierzę zdechło. 60-letnia Mary Raugstad Smith tłumaczyła, że musiała załatwić pewne sprawy osobiste.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER