Bilety . com

W kategorii

Para prezydencka RP na spotkaniu z Polonią w Millenium Park (WIDEO)

Spotkanie polskiej pary prezydenckiej z chicagowską Polonią w Millenium Park. W trakcie imprezy prezydent Andrzej Duda wygłosił przemówienie i wręczył odznaczenia oraz nagrody dla polskich szkół w regionie. Gubernator Bruce Rauner ogłosił 19 maja dniem polskiego dziedzictwa w Illinois.

Czytaj dalej

Małżonka prezydenta RP w szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Od mszy świętej rozpoczął się udział Agaty Kornhauser-Dudy w uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago.

Czytaj dalej

W Parku Millenium prezydent Duda spotka się z Polonią (POSŁUCHAJ)

Prezydent Andrzej Duda spotka się w sobotę z Polonią w Millennium Park w centrum Chicago. To główny punkt wizyty prezydenta w naszym mieście. Podczas spotkania świętowana będzie 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj dalej

Prezydent Duda odwiedził bazę Gwardii Narodowej w Kankakee

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w piątek wieczorem żołnierzy Gwardii Narodowej w bazie w Kankakee na wschodzie Illinois. Stacjonują tam żołnierze, którzy służyli z Polakami w Iraku i w Afganistanie. Część z nich ma też polskie korzenie.

Czytaj dalej

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Chicago

Od spotkania z gubernatorem rozpoczęła się w piątek wizyta polskiego prezydenta w Chicago. Andrzej Duda rozmawiał z Bruce’em Raunerem w siedzibie konsulatu generalnego RP w Chicago. Treści rozmów nie ujawniono.

Czytaj dalej

Policjant został ranny podczas kontroli drogowej

Chicagowski policjant został ranny podczas rutynowej kontroli drogowej. Do zdarzenia doszło w czwartek o godzinie 9:50 w nocy w okolicach 6400 South Damen w dzielniy South Englewood, na południu miasta.

Czytaj dalej

Carson's zwolni 3,5 tys. pracowników

Ponad 3,5 tysiąca pracowników sieci sklepów Carson’s w Illinois straci tego lata pracę. Wszystkie 35 lokalizacji firmy w naszym stanie i dwa centra dystrybucji, mają zostać zamknięte do 31 sierpnia.

Czytaj dalej

Miejska komisja planowania zatwierdziła projekt prezydenckiej biblioteki Obamy

Ponad siedem godzin przed Komisją Planowania trwały w czwartek wystąpienia zwolenników i przeciwników budowy Obama Presidential Center w Chicago. Po wysłuchaniu obu stron, 15 z 22 członków komisji w głosowaniu zatwierdziło projekt powstania prezydenckiej biblioteki.

Czytaj dalej

Przesyłka z marihuaną trafiła pod zły adres

Z nietypowym zgłoszeniem zadzwoniła w środę na policję 25-letnia mieszkanka dzielnicy Lakeview w Chicago. Kobieta poinformowała o otrzymaniu paczki z Kalifornii, w której znajdowało się siedem funtów marihuany.

Czytaj dalej

Dwie ofiary śmiertelne wypadku w Woodlawn

Dwie osoby zginęły w wypadku samochodowym, do którego doszło w czwartek nad ranem w okolicach skrzyżowania ulic 67th i Ellis w dzielnicy Woodlawn na południu Chicago.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10