W kategorii

 • Będzie więcej policyjnych patroli nad jeziorem


  Większa liczba funkcjonariuszy policji ma patrolować okolice jeziora w czasie tegorocznego lata – zgodnie z ordynacją zaproponowaną przez burmistrza Rahma Emanuela. Policjanci mają być bardziej widoczni w parkach oraz na miejskich plażach. Ich zadaniem ma być przede wszystkim zapobiegnięcie przestępstwom z użyciem broni, a także eliminowanie handlu narkotykami.


  Czytaj dalej
 • Heroina z Chicago trafia do powiatu Kane


  Nazywany umownie „heroinową autostradą”, szlak pomiędzy Chicago a powiatem Kane przeżywa rozkwit – ostrzegają przedstawiciele organów ścigania. I określają bieżącą sytuację mianem poważnego kryzysu. „Ludzie umierają w wyniku używania heroiny” – powiedział na specjalnie zorganizowanym forum w miejscowości Aurora sierżant biura szeryfa powiatu Kane Aaron Feiza.


  Czytaj dalej
 • Miasto chce zaostrzyć przepisy dt. party busów


  Władze miejskie w Chicago rozważają zaostrzenie przepisów dotyczących funkcjonowania tzw. party busów. Wszystko w obliczu coraz częstszych incydentów do jakich dochodziło na pokładzie tego typu autobusów. W ostatnim odnotowanym przypadku, w tym miesiącu dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat zginęło w strzelaninie, gdy party-bus zatrzymał się na parkingu Dunkin' Donuts w dzielnicy Edgewater.


  Czytaj dalej
 • Gubernator o podniesieniu standardów etycznych w stanowych agencjach


  Gubernator Bruce Rauner chce podnieść standardy etyczne w stanowych agencjach rządowych. Rauner wspomniał o krokach jakie podjął od czasu objęcia przez niego urzędu; czyli zakończenia współpracy pomiędzy stanowymi agencjami a lobbystami oraz wprowadzenia bardziej przejrzystych procesów zatrudnienia na rządowych stanowiskach.


  Czytaj dalej
 • Śmiertelne porażenie prądem podczas przycinania drzewa


  Jeden mężczyzna zmarł a drugi przebywa w stanie krytycznym w szpitalu, po tym gdy podczas przycinania drzewa zostali porażeni prądem z zerwanej linii wysokiego napięcia. Do wypadku doszło przed południem we wtorek z tyłu domu przy skrzyżowaniu ulic Villa i Myrick w Addison na zachodnich przedmieściach.


  Czytaj dalej
 • Czy Chicago wprowadzi ID dla nieudokumentowanych imigrantów?


  Biuro burmistrza Rahma Emanuela wydało we wtorek oświadczenie ws. propozycji wprowadzenia kart identyfikacyjnych dla nieudokumentowanych mieszkańców Chicago, podobnych do tych, które są już wydawane w San Francisco, Nowym Jorku i Filadelfii. Nie sprecyzowano jakie dokumenty będą musieli przedstawić starający się o chicagowskie ID.


  Czytaj dalej
 • 17-latek spowodował wypadek z udziałem policyjnego SUV


  Dwóch policjantów i 17-latek zostało poważnie rannych w wypadku do jakiego doszło we wtorek tuż przed północą na skrzyżowaniu ulic Grand i Mango w dzielnicy Belmont Central na północnym-zachodzie Chicago.


  Czytaj dalej
 • Możliwy pozew przeciw Home Depot w związku z morderstwem pracownicy


  Sąd apelacyjny w Illinois uchylił wyrok sądu niższej instancji i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy z powództwa cywilnego, w którym oskarża się sieć Home Depot o zatrudnienie pracownika, który zamordował swą podwładną. 37-letni Brian Cooper był zatrudniony na stanowisku menedżera w Plainfield.


  Czytaj dalej
 • W Cicero pijany kierowca zabił 5-latka


  Mieszkaniec Chicago usłyszał zarzuty związane ze spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu. W jego rezultacie śmierć poniósł 5-letni chłopiec. Do zdarzenia doszło w sobotę w Cicero.


  Czytaj dalej
 • Prezydent Trump rozmawiał z szefem związku zawodowego chicagowskiej policji


  Co dzieje się w Chicago? – pytał prezydent Donald Trump szefa policyjnego związku zawodowego w naszym mieście – Fraternal Order of Police. Trump spotkał się we wtorek z przedstawicielami związków zrzeszających organa ścigania z całego kraju. Wśród nich był Dean Angelo, przewodniczący chicagowskiego związku zawodowego.


  Czytaj dalej
 • Badanie: Illinois traci miliardy przez segregację rasową


  Przez segregację rasową w siedmiu powiatach otaczających miasto Chicago Illinois traci dodatkowe 8 miliardów dolarów możliwego dochodu - taka jest konkluzja opublikowanych wyników dwuletnich badań przeprowadzonych przez Komisję Przestrzennego Planowania z Chicago i Instytut Urbanistyki z Waszyngtonu.


  Czytaj dalej
 • Samobójstwo 31-letniej kobiety na autostradzie


  Kobieta, która została śmiertelnie potrącona w niedzielę na autostradzie Tri-State, popełniła samobójstwo - orzekł koroner powiatu Cook. Mieszkanka Bolingbrook, 31-letnia Jennifer Piszczek, zaparkowała swojego Forda na pasie awaryjnym autostrady o godzinie 8.00 wieczorem, po czym wysiadła z samochodu.


  Czytaj dalej
 • Tanie linie lotnicze z Islandii wchodzą na O'Hare


  W poniedziałek ruszyła sprzedaż biletów islandzkich linii lotniczych WOW Air. Specjalizująca się w niskobudżetowych przelotach firma, rozpocznie obsługiwanie pasażerów na lotnisku O’Hare od 13-go lipca. Przelot w jedną stronę do Reykjaviku, kosztuje od 99 dolarów w górę, a połączenie do Londynu, Paryża lub Berlina z przesiadką w stolicy Islandii 149 dolarów


  Czytaj dalej
 • Dwie strzelaniny na austostradzie Eisenhowera


  Stanowa policja Illinois prowadzi dochodzenie w sprawie strzelaniny na autostradzie Eisenhowera, do której doszło w poniedziałek w nocy o godzinie 10:30 w okolicach 17th Avenue w Maywood, na zachodnich przedmieściach. Jadący w kierunku wschodnim Buick został ostrzelany z przejeżdżającego obok samochodu.


  Czytaj dalej
 • Nikt nie ucierpiał w wypadku kolejowym niedaleko Union Station (WIDEO)


  Do niegroźnego wypadku kolejowego doszło w poniedziałek około 11.00 w części południowej pętli sieci kolejowej Amtrak. Doszło tam do wykolejenia trzech wagonów pasażerskich jadącego z Bostonu i Nowego Jorku pociągu. Nikt nie odniósł obrażeń.


  Czytaj dalej
 • Agent policji imigracyjnej postrzelił mężczyznę na północnym-zachodzie Chicago


  Agent służb policyjnych federalnego Biura Imigracyjnego (ICE) postrzelił mężczyznę w czasie egzekucji nakazu aresztowania w północno-zachodniej części Chicago. Jak poinformowano, do strzelaniny doszło około godz. 6.00 rano w dzielnicy Belmont Cragin, w okolicy skrzyżowania ulic Grand, Fullerton i Austin.


  Czytaj dalej
 • Kolejni nastolatkowie ofiarami strzelanin


  Trzech nastolatków zostało postrzelonych w Chicago w poniedziałek rano. Do osobnych incydentów doszło w przeciągu dwóch godzin. Dwóch młodych ludzi – wieku 15 i 16 lat, zostało postrzelonych w nogi w dzielnicy Galewood na północnym-zachodzie. Policja poinformowała, że trafili do szpitala, nie podając stanu w jakim się znajdują.


  Czytaj dalej
 • Radny zorganizował seminarium z udziałem włamywaczy


  Jednym ze sposobów zapobiegania włamaniom do mieszkań jest stosowanie się do zaleceń policji. Innym może być wysłuchanie tego, co do powiedzenia mają sami przestępcy. Na taki pomysł wpadł radny z 36. dzielnicy Gilbert Villegas, który organizuje seminarium, w którym w roli mówców wystąpią osoby skazane prawomocnym wyrokiem sądowym za włamanie.


  Czytaj dalej
 • Pobicie i podpalenie domu mieszkanki Joliet


  32-letnia mieszkanka Joliet jest w śpiączce po tym jak została ciężko pobita. Sprawca, Timothy Gregory, który jest spokrewniony z narzeczonym Amandy Zelko, zaatakował ją młotkiem, a potem podpalił jej dom przy 1000 Infantry Lane.


  Czytaj dalej
 • Kenilworth zniosło zakaz sprzedaży alkoholu


  Jedno z najbogatszych miasteczek w całych Stanach Zjednoczonych Kenilworth, na północnych przedmieściach Chicago, zniosło w ubiegłym tygodniu zakaz sprzedaży alkoholu. Władze miejscowości chcą w ten sposób zachęcić inwestorów do otwierania restauracji i klubów, którzy dotychczas byli do tego zniechęcani obowiązującym prawem.


  Czytaj dalej