Polamer Inc
Bilety . com

W kategorii

Polska: prezydent A. Duda o wyborach

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich przed 6 sierpnia wymusza konstytucja. Prezydent przypomniał, że tego dnia kończy się jego kadencja.

Czytaj dalej

USA: rząd łagodzi zasady kwarantanny w sektorach strategicznych

Rząd USA złagodził zasady kwarantanny dla pracowników kluczowych sektorów państwa, którzy mieli kontakt z zarażonymi koronawirusem, ale nie wykazują objawów infekcji. Nowe reguły umożliwią kontynuowanie pracy przez osoby, u których ryzyko zachorowania jest niewielkie.

Czytaj dalej

Polska: 4 miliardy złotych dla instytucji kultury, które musiały zawiesić działalność

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamierza przeznaczyć 4 miliardy złotych dla instytucji kultury, które musiały zawiesić działalność. Ministerstwo uruchomiło program "Kultura w sieci". Można otrzymać miesięczne stypendia w wysokości 3 tysięcy złotych lub dotacje na projekty do 150 tysięcy złotych.

Czytaj dalej

Chiny: w Wuhan zniesiono ograniczenia, działa lotnisko

Będące epicentrum zakażeń koronawirusem w Chinach miasto Wuhan od północy zniosło ograniczenia wyjazdowe. Po 76 dniach pracę wznowiło tamtejsze lotnisko. Miasto mogą jednak opuścić wyłącznie te osoby, które przeszły kwarantannę, a ich stan zdrowia nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Czytaj dalej

USA: najtragiczniejszy dzień epidemii

To był najtragiczniejszy dzień epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. W ciągu minionej doby zmarło ponad 1900 chorych na Covid-19. Prezydent Donald Trump dziękował Amerykanom za poświecenie. Zapowiedział też rozszerzenie pakietu pomocy ekonomicznej dla drobnych przedsiębiorstw.

Czytaj dalej

Włochy: polscy lekarze o koronawirusie

Polscy lekarze pracujący we Włoszech apelują, aby bezwzględnie stosować się do kwarantanny i innych zaleceń władz. 15-osobowa grupa specjalistów z Wojskowego Instytutu Medycznego oraz Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej pomaga teraz w leczeniu chorych na COVID-19 w mieście Brescia w Lombardii. To region, który jest epicentrum koronawirusa we Włoszech.

Czytaj dalej

Koronawirus: dane ze świata

Niemal 75 tysięcy ofiar śmiertelnych oraz milion 350 tysięcy zakażonych na świecie - to najnowsze dane amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii koronawirusa. 286 tysięcy osób udało się wyleczyć.

Czytaj dalej

Polska: 300 tysięcy wniosków o wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że do tej pory złożono blisko 300 tysięcy wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Przepisy weszły w życie 1 kwietnia.

Czytaj dalej

USA: zwiększenie dystansu społecznego przynosi efekty

Członkowie zespołu antykryzysowego Białego Domu są przekonani, że wytyczne dotyczące zwiększenia dystansu społecznego przynoszą efekty w walce z epidemią koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Choć liczba infekcji, hospitalizacji i ofiar śmiertelnych nadal rośnie, tempo tego wzrostu zmniejsza się.

Czytaj dalej

Polska: Sejm uchwalił ustawę dot. głosowania korespondencyjnego w wyborach

Sejm uchwalił ustawę w sprawie głosowania korespondencyjnego w tegorocznych wyborach prezydenckich. Ustawa stanowi, że głosowanie w wyborach prezydenckich w Polsce, w tym roku odbędzie się jedynie drogą korespondencyjną. Głosowanie będzie się odbywało w godzinach 6.00- 20.00.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10