Polvision

W kategorii

Senator Collins nie zagłosuje za likwidacją Obamacare (WIDEO)

Senator Susan Collins jest kolejnym politykiem partii republikańskiej, który nie poprze najnowszej ustawy w sprawie likwidacji reformy zdrowia Obamacare. Już wcześniej swój sprzeciw zapowiedzieli senatorzy John McCain i Rand Paul.

Czytaj dalej

Samoloty LOTu będą częściej latały do USA

Polskie Linie Lotnicze LOT w przyszłym roku będą częściej latać do Stanów Zjednoczonych - zapowiadają przedstawiciele spółki. Dodatkowych rejsów można się spodziewać na najbardziej obleganych trasach, czyli z Warszawy do Nowego Jorku oraz do Chicago. Na razie jednak nie wiadomo, ile dodatkowych rejsów pojawi się w siatce połączeń.

Czytaj dalej

Biały Dom: nie ma wojny z Koreą Północną

Biały Dom zapewnił, że Stany Zjednoczone nie wypowiedziały wojny Korei Północnej. To odpowiedź na słowa północnokoreańskiego ministra spraw zagranicznych, który uznał groźby prezydenta Donalda Trumpa pod adresem rządu w Pjongjangu za "akt wojenny".

Czytaj dalej

Huragan Maria zmierza w kierunku Karoliny Północnej

Krajowe Centrum Meteorologiczne wydało ostrzeżenie dla Karoliny Północnej w związku ze zbliżającym się do jej wybrzeża huraganu Maria. Ocenia się, że żywioł dotrze do wysp u wybrzeża Karoliny jako burza tropikalna.

Czytaj dalej

Senator McCain otwarcie opowiada o swojej chorobie

Senator John McCain po raz pierwszy przyznał otwarcie, że rak mózgu z jakim się zmaga jest w bardzo zaawansowanym stadium, a prognozy są dla niego bardzo złe. W wyemitowanym w niedzielę w telewizji CBS wywiadzie, w programie” 60 Minutes”, republikanin z Arizony mówi, że gdy trafił do szpitala lekarze nie chcieli zdradzić mu, w jakim stanie się znajduje.

Czytaj dalej

Szef MSZ Korei Północnej: Trump wypowiedział nam wojnę

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Yong Ho powiedział, że prezydent Donald Trump wypowiedział wojnę Korei Północnej. W związku z tym - mówił minister - władze Pjongjangu mają prawo do przedsięwzięcia środków zaradczych.

Czytaj dalej

Uzbrojony mężczyzna aresztowany w pobliżu Białego Domu

Mężczyznę, który miał prawdziwy arsenał w swoim samochodzie, aresztowano w niedzielę rano w pobliżu Białego Domu. Agenci Secret Service zainteresowali się nim, bo publicznie oddawał mocz przed galerią sztuki na rogu 17. ulicy i Pennsylvania Avenue.

Czytaj dalej

Prezydent Duda zaprezentował swoje projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS

Prezydent Andrzej Duda w swoich projektach ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym wprowadził zapisy zmienione w stosunku do tych, które budziły jego wątpliwości i dla których zawetował ustawy przygotowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj dalej

Osiem krajów objętych nowym zakazem wjazdu na terytorium USA

Administracja prezydenta Trumpa rozszerzyła do ośmiu listę państw, których obywatele będą objęci zakazem wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Nowe regulacje wejdą w życie w przyszłym miesiącu.

Czytaj dalej

Strzelanina w kościele pod Nashville

Kobieta zginęła, a co najmniej siedem innych osób jest rannych w strzelaninie w kościele pod Nashville. Większość ofiar to osoby w wieku około 60 lat. Policja podała w tożsamość sprawcy, to 25-letni Emanual Kidega Samson.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER