Polamer Inc
Bilety . com

W kategorii

Odnaleziono zaginiony fragment niszczyciela USS Abner Read (WIDEO)

Na dnie Morza Beringa odnaleziono zaginioną rufę amerykańskiego niszczyciela USS Abner Read z czasów II wojny światowej. Statek stracił duży fragment kadłuba i część załogi, a mimo to nie zatonął.

Czytaj dalej

Nie żyje Aretha Franklin, królowa soulu

W wieku 76 lat zmarła Aretha Franklin, piosenkarka jazzowa. Od 2010 roku chorowała na raka. Nazywano ją Królową Soulu. Do historii muzyki rozrywkowej przeszły wykonywane przez nią utwory takie jak "A Natural Woman" oraz "Respect".

Czytaj dalej

"Czerwona fala" glonów na Florydzie (WIDEO)

Niekontrolowany rozrost glonów paraliżuje zachodnie wybrzeże amerykańskiego stanu Floryda. Tak zwany czerwony przypływ powoduje masowe śnięcie ryb i stanowi zagrożenie dla turystów. Gubernator Florydy wprowadził w niektórych rejonach stan nadzwyczajny.

Czytaj dalej

Prezydent Duda zawetował nową ordynację do Parlamentu Europejskiego

Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że zawetował nową ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego, gdyż zbyt daleko odbiega od zasady proporcjonalności w wyborach. Andrzej Duda mówił, że w naszym prawie wyborczym, jak i w europejskim prawie wyborczym jest jasno określony 5 procentowy próg.

Czytaj dalej

Były szef CIA traci dostęp do tajemnic państwowych

Donald Trump odebrał byłemu szefowi Centralnej Agencji Wywiadowczej Johnowi Brennanowi certyfikat dostępu do informacji niejawnych. To reakcja na częstą krytykę ze strony Brennana pod adresem prezydenta. Niewykluczone, że certyfikaty stracą też inni członkowie poprzedniego rządu.

Czytaj dalej

Więźniowie walczą z pożarami w Kalifornii

Stan Kalifornia zmaga się z kilkunastoma pożarami lasów. Z ogniem walczą nie tylko strażacy, ale także więźniowie, którzy otrzymują za to niewielkie wynagrodzenie i pracują na szybsze wyjście na wolność.

Czytaj dalej

Proces Paula Manaforta dobiega końca

Dobiega końca proces Paula Manaforta - byłego szefa kampanii wyborczej prezydenta Donalda Trumpa. Adwokaci oskarżonego zrezygnowali z powoływania własnych świadków i prezentacji dowodów na jego niewinność. Teraz czas na mowy końcowe.

Czytaj dalej

Penyslwania: raport ws. ofiar księży-pedofilii

W ciągu 70 lat do tysiąca dzieci padło ofiarą 300 księży-pedofili w stanie Pensylwania. Udostępniony 1400-stronicowy raport jest owocem niezależnego śledztwa prowadzonego od 18 miesięcy.

Czytaj dalej

Turcja podnosi cła na amerykańskie produkty

Turcja mocno podnosi cła na część amerykańskich produktów. Jest to odpowiedź Ankary na nałożone w ostatnich dniach amerykańskie sankcje. Kryzys amerykańsko-turecki pogłębił się, gdy Waszyngton zażądał uwolnienia przetrzymywanego przez Turcję amerykańskiego pastora.

Czytaj dalej

Rośnie liczba ofiar katastrofy pod Genuą

Włoska prokuratura poinformowała, że liczba ofiar katastrofy budowlanej pod Genuą wzrosła do 42. Kilkanaście osób znajduje się w rumowisku. We wyorek przed południem runął 200-metrowy odcinek wiaduktu autostrady A 10.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10