Polamer Inc

W kategorii

Zmarł Walter Lassally - autor zdjęć filmu "Grek Zobra"

W szpitalu w Chanii na Krecie zmarł operator filmowy Walter Lassally - zdobywca Oscara za firm "Grek Zorba", współtwórca kina "młodych gniewnych" - ruchu odradzającego brytyjską kinematografię po II wojnie światowej. Walter Lassally miał 90 lat.

Czytaj dalej

Sekretarz stanu przybył do Kabulu

Sekretarz stanu Rex Tillerson przybył z niezapowiedzianą wizytą do Kabulu. Rozmawiał z prezydentem Afganistanu Aszrafem Ghani o nowej strategii Waszyngtonu wobec tego kraju.

Czytaj dalej

Senator McConnell odpowiada na ataki Bannona

Lider republikańskiej większości w Senacie Mitch McConnell odpowiada na atak byłego szefa doradców prezydenta Trumpa. Steve Bannon zapowiedział walkę z partyjnym establishmentem, a jako jeden z głównych celów obrał właśnie senatora z Kentucky, który stoi na czele Senatu.

Czytaj dalej

Byli prezydenci na koncercie dla ofiar huraganów

Wszyscy żyjący byli prezydenci wzięli udział w charytatywnym koncercie na rzecz ofiar tegorocznych huraganów. Dochody z wydarzenia odbywającego się w miejscowości College Station w stanie Teksas, ma wesprzeć ofiary kataklizmów w USA oraz na Karaibach.

Czytaj dalej

Sekretarz stanu z wizytą w Arabii Saudyjskiej

Sekretarz stanu Rex Tillerson rozpoczął wizytę w Arabii Saudyjskiej. Szef amerykańskiej dyplomacji dąży do zakończenia konfliktu nad Zatoką Perską. W czerwcu Arabia Saudyjska, Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Egipt zerwały stosunki z Katarem, który oskarżyły o wspieranie terroryzmu i próby nawiązania współpracy z Iranem.

Czytaj dalej

Prezydent Trump ujawni materiały dotyczące JFK

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że ujawni tajne materiały, dotyczące zabójstwa prezydenta Johna Kennedy'ego. Ma to nastąpić w czwartek. Został on zastrzelony w Dallas 22 listopada 1963 roku.

Czytaj dalej

Zwolennicy białego suprematysty oskarżeni o usiłowanie morderstwa

Trzech mężczyzn, zwolenników Richarda Spencera, białego suprematysty, który w czwartek wygłaszał przemówienie na Uniwersytecie Florydy, zostało aresztowanych i postawiono im zarzuty usiłowania zabójstwa.

Czytaj dalej

Wizyta sekretarza generalnego ONZ w Białym Domu

Ogranizacja Narodów Zjednoczonych ma niebywały potencjał, którego w ostatnich latach nie wykorzystywała – powiedział po spotkaniu z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem prezydent Donald Trump.

Czytaj dalej

Obama: Ludzie nie czują się teraz dobrze (WIDEO)

Były prezydent Barack Obama powrócił na kampanijny szlak, by wspierać kampanię demokratów. W czwartek wziął udział w dwóch wiecach. W Newark wspierał Phila Murphy'ego, demokratycznego kandydata na gubernatora New Jersey, a w Richmond - Ralpha Northama na gubernatora Wirginii.

Czytaj dalej

Przesłuchanie kobiety molestowanej przez Weinsteina

Policja z Los Angeles przesłuchała kobietę, która mogła być molestowana przez producenta filmowego Harveya Weinsteina. Przesłuchanie trwało ponad dwie godziny. Do przestępstwa miało dojść w 2013 roku w jednym z hoteli. "Sprawa jest badana" - informuje lokalna policja.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER