W kategorii

 • Kalifornia chce się lepiej zabezpieczyć przed powodziami (WIDEO)


  Gubernator Kalifornii przedstawił plan zabezpieczenia stanu przed potencjalnymi skutkami powodzi. Zapisane w nim pieniądze, w sumie 437 milionów dolarów, mają zostać przeznaczone między innymi na poprawienie infrastruktury przeciwpowodziowej, w tym na niezbędne naprawy tamy w pobliżu Oroville.


  Czytaj dalej
 • Przemówienie prezydenta Trumpa na konferencji konserwatystów (WIDEO)


  Donald Trump był pierwszym urzędującym prezydentem od czasów Ronalda Reagana, który przemawiał na konferencji konserwatystów CPAC (Conservative Political Action Conference). Poruszył wiele tematów, m.in. takich jak odwołanie Obamacare, energetyka, media, nielegalna imigracja i budowa muru granicznego. Prezydent skrytykował też politykę imigracyjną niektórych krajów europejskich.


  Czytaj dalej
 • Dziesięć porcji warzyw i owoców dziennie


  Dziesięć porcji warzyw i owoców dziennie - taka ilość może przedłużyć życie i poprawić stan zdrowia. O nowych statystykach brytyjscy naukowcy piszą w "Międzynarodowej Gazecie Epidemiologicznej". Do tej pory światowi eksperci zalecali co najmniej pięć porcji warzyw i owoców.


  Czytaj dalej
 • Trump chce, by USA miały największy na świecie arsenał nuklearny


  Prezydent Donald Trump chce rozszerzyć arsenał nuklearny kraju, by zapewnić, że będzie on największy. Jego zdaniem w tej dziedzinie Stany Zjednoczone pozostają w tyle. Taką opinię wyraził w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla agencji Reutera. "Byłoby cudownie, gdyby żaden kraj nie miał broni nuklearnej" - podkreślił prezydent.


  Czytaj dalej
 • Sekretarz DHS: Nie będzie masowych deportacji Meksykanów


  Sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Kraju (DHS) John Kelly powiedział, że nie będzie masowych deportacji nielegalnych imigrantów do Meksyku. Kelly złożył tę deklarację podczas wizyty w Meksyku po spotkaniu z tamtejszymi ministrami. Polityk dodał, że wobec imigrantów nie zostanie użyta siła.


  Czytaj dalej
 • Władze w Meksyku wobec nowej amerykańskiej polityce imigracyjnej


  Rząd Meksyku odrzuca nową politykę imigracyjną Białego Domu. Jego sprzeciw wywołała zwłaszcza zapowiedź deportowania nieudokumentowanych imigrantów do krajów, z których przybyli, co w wielu wypadkach oznacza właśnie Meksyk. W czwartek z wizytą w Meksyku przebywa sekretarze stanu Rexe Tillerson i szef Departamentu Bezpieczeństwa Kraju John Kelly.


  Czytaj dalej
 • Wytyczne ws. toalet dla transseksualistów


  Prezydent Donald Trump anulował rozporządzenie Baracka Obamy w sprawie swobody wyboru toalet szkolnych przez osoby transpłciowe. Uzasadniając tę decyzję Departament Sprawiedliwości wskazał na wątpliwe podstawy prawne rozporządzenia.


  Czytaj dalej
 • Ponad $435-milionowa wygrana w Powerball padła w Indianie


  Na jednym ze sprzedanych kuponów loterii Powerball padła szczęśliwa "szóstka" w losowaniu z wygraną, która wzrosła w środę do 435,3 mln. Zwycięski los został zakupiony na stacji benzynowej w Lafayette w Indianie, na północny-zachód od Indianapolis.


  Czytaj dalej
 • Nowy dekret imigracyjny w przyszłym tygodniu


  Nowy prezydencki dekret regulujący wjazd imigrantów do Stanów Zjednoczonych ma zostać wydany w przyszłym tygodniu - informuje Biały Dom. Według wcześniejszych zapowiedzi dekret miał być ogłoszony w tym tygodniu.


  Czytaj dalej
 • Odkryto siedem planet podobnych do Ziemi (WIDEO)


  Amerykańska agencja kosmiczna NASA i Europejskie Obserwatorium Południowe poinformowały o odkryciu siedmiu planet stosunkowo niedaleko naszego układu słonecznego. Na każdej z nich może znajdować się woda, co potencjalnie oznacza szanse na obecność żywych organizmów.


  Czytaj dalej
 • Kolejne zwolnienia dyrektorów Wells Fargo


  Władze Wells Fargo ogłosiły we wtorek zwolnienie ze stanowisk czterech dyrektorów rady nadzorczej banku. Posunięcie to jest wynikiem kończącego się dochodzenia w firmie dotyczącego założenia milionów fikcyjnych kont w celu uzyskania wyższych wyników sprzedaży produktów banku przez jego pracowników.


  Czytaj dalej
 • Amnesty International o "polityce demonizowania”


  Politycy uzbrojeni w niszczącą i nieludzką retorykę "my versus oni” tworzą podzielony i niebezpieczny świat - ostrzega Amnesty International. Organizacja opublikowała raport roczny, który dokumentuje sytuację praw człowieka na świecie. Dokument przedstawia analizę sytuacji praw człowieka w 159 państwach.


  Czytaj dalej
 • Harrison Ford pomylił pasy na lotnisku w Kalifornii (WIDEO)


  Jednosilnikowy samolot pilotowany przez Harrisona Forda wprawił w osłupienie kontrolerów ruchu na lotnisku im. Johna Wayne'a w powiecie Orange w Kalifornii, po tym jak aktor przeleciał nad Boeingiem 737 American Airlines przygotowującym się do startu. 74-letni aktor pomylił pasy, kiedy lądował swoim jednosilnikowym Aviatem Husky.


  Czytaj dalej
 • $403 miliony do wygrania w Powerball


  Szansa na dużą wygraną w loterii Powerball. Kumulacja wzrosła do 403 milionów dolarów, a losowanie już w środę wieczorem. Biorąc pod uwagę tempo sprzedawania kuponów, można oczekiwać, że kumulacja jeszcze wzrośnie.


  Czytaj dalej
 • Nie żyje wybitny dyrygent Stanisław Skrowaczewski


  Zmarł wybitny dyrygent i kompozytor Stanisław Skrowaczewski. Pochodzący z Polski artysta współpracował z orkiestrami z całego świata. Przez ponad dwie dekady kierował orkiestrą symfoniczna stanu Minnesota. Miał 93 lata. Zmarł w szpitalu na przedmieściach Minneapolis.


  Czytaj dalej
 • Wytyczne ws. deportacji nieudokumentowanych imigrantów


  Administracja prezydenta Donalda Trumpa ogłosił wytyczne w sprawie deportacji nieudokumentowanych imigrantów. W dokumentach znalazła się zapowiedź zwiększenia liczebności służb granicznych oraz usprawnienia procedur wydalania z USA nielegalnych przybyszów.


  Czytaj dalej
 • Prezydent potępił pogróżki pod adresem ośrodków żydowskich (WIDEO)


  Prezydent Donald Trump potępił fanatyzm i nienawiść we wszelkich jej formach. Trump mówił o tym podczas wizyty w Narodowym Muzeum Historii i Kultury Afroamerykanów w Waszyngtonie. W swoim oświadczeniu odniósł się także do serii pogróżek o bombach w 12 ośrodkach kultury żydowskiej na terenie całych Stanów Zjednoczonych, w tym jednego w Chicago. FBI wszczęło dochodzenie w tej sprawie.


  Czytaj dalej
 • Czterech Amerykanów zginęło w katastrofie małego samolotu w Australii (WIDEO)


  Czterech amerykańskich turystów zginęło w katastrofie małego samolotu osobowego na przedmieściach Melbourne w Australii. Maszyna spadła na centrum handlowe. Piąta ofiara to australijski pilot. To cud, że na ziemi nikt nie zginął" - mówili świadkowie.


  Czytaj dalej
 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego


  Obchodzony we wtorek Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku by wesprzeć ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Do krajów najbardziej zróżnicowanych językowo, także dzięki Polakom, należą Stany Zjednoczone.


  Czytaj dalej
 • Sąd pozwala na ekstradycję do Chicago ukraińskiego oligarchy


  W Wiedniu aresztowano ukraińskiego oligarchę Dmytro Firtasza. Odbyło się to na podstawie europejskiego nakazu aresztowania, wydanego wobec Ukraińca na prośbę hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości.


  Czytaj dalej