Polvision

W kategorii

Prezydent wezwał Demokratów do poparcia republikańskiej reformy ubezpieczeń (WIDEO)

Czas na zmianę prawa dotyczącego ubezpieczeń zdrowotnych i likwidację Obamacare – mówił w cotygodniowym przemówieniu prezydent Donald Trump. Wezwał on Demokratów do współpracy nad nową ustawą. "Mogę mieć tylko nadzieję, że Demokraci w Kongresie zdobedą się na odwagę pomogą nam naprawić katastrofalną sytuację. Stworzyli prawdziwy chaos" - powiedział.

Czytaj dalej

Los senackiej ustawy ws. odwołania Obamacare nadal niepewny

Republikański senator z Nevady Dean Heller jest piątym senatorem tego ugrupowania, który zapowiedział, że nie poprze ustawy reformującej system ubezpieczeń zdrowotnych, znoszący Obamacare, w formie jaką przedstawionej wczoraj w Senacie. "Ta ustawa nie jest rozwiązaniem. Dlatego dzisiaj ogłaszam, że w tej formie jej nie poprę" - zadeklarował w piątek Heller.

Czytaj dalej

Poradnik MSWiA: Jak śpiewać hymn Polski

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało poradnik dotyczący tego, jak należy śpiewać hymn Polski Mazurek Dąbrowskiego. Autorami poradnika są dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie Przemysław Rey i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Jeden z rozdziałów poradnika jest poświęcony najczęściej popełnianym błędom.

Czytaj dalej

Wiceminister obrony Tomasz Szatkowski w Pentagonie

Przebywający w Waszyngtonie wiceminister obrony Tomasz Szatkowski powiedział, że Stany Zjednoczone dobrze oceniają kierunki rozwoju polskich sił zbrojnych. Wiceminister spotkał się w stolicy USA z wysokimi rangą przedstawicielami Pentagonu. Po wizycie w Pentagonie Tomasz Szatkowski powiedział, że myślenie polskiego rządu i Amerykanów na temat strategii rozwoju naszych sił zbrojnych jest komplementarne.

Czytaj dalej

Johnny Depp przeprosił za żart o zabiciu prezydenta Trumpa

Kontrowersyjne słowa aktora Johnny Deppa. Przemawiając do widowni na festiwalu w Wielkiej Brytanii zapytał czy może porozmawiać o Donaldzie Trumpie. Gdy usłyszał gromkie „Nie”, odparł że został źle zrozumiany, tłumacząc że amerykański prezydent potrzebuje pomocy. I dodając, że powie coś co zostanie bardzo źle odebrane.

Czytaj dalej

Will Smith robi porządki na plażach w Grecji

Hollywoodzki gwiazdor Will Smith robi porządki na plażach w Grecji. Aktor i jego rodzina udali się na wakacje na greckie wyspy i nie mogli znieść widoku zanieczyszczonych plaż. Zebrali dwadzieścia dwa worki pełne plastiku i innych odpadków.

Czytaj dalej

Dochodzenie w sprawie byłej prokurator generalnej Loretty Lynch

Rozpoczęło się dochodzenie w sprawie ingerencji byłej prokurator generalnej Loretty Lynch w śledztwo FBI dotyczące Hillary Clinton. W kwietniu "New York Times" poinformował, że FBI przejęło zdobyte prawdopodobnie przez rosyjskich hakerów dokumenty, z których jeden głosił, iż “pracownik Partii Demokratycznej wyraził pewność, że Lynch nie pozwoli, by śledztwo w sprawie Clintonów zaszło za daleko”.

Czytaj dalej

Polski jazz w USA i Kanadzie

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się trzecia edycja wrocławskiego Jazztopad Festival. Biorą w nim udział czołowi polscy wykonawcy muzyki jazzowej i współczesnej. Koncerty odbywają się w Waszyngtonie, Nowym Jorku, Victorii i Vancouver. Pierwszy amerykański koncert w ramach Jazztopad odbył się w Waszyngtonie.

Czytaj dalej

Korea Północna przeprowadziła test silnika rakietowego

Korea Północna przeprowadziła kolejny test silnika rakietowego. Według Pentagonu, jest to część programu budowy balistycznych rakiet międzykontynentalnych. Test został przeprowadzony niedługo po tym, jak Stany Zjednoczone zaapelowały do Chin, aby za pomocą działań ekonomicznych i dyplomatycznych powstrzymały Koreę Północna przed kontynuowaniem programu rozwoju rakiet balistycznych.

Czytaj dalej

Linie United będą serwować pizzę z Chicago

Na pokładzie niektórych samolotów United Airlines od 1 lipca będzie można spożywać pizzę firmy Uno Pizzeria & Grill z Chicago. Będzie sprzedawana tylko podczas lotów trwających dłużej niż 3,5 godziny. Za pizzę pasażerowie zapłacą 9,99 dol. lub 13,99 dol. jeżeli zamówią ją z piwem.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER