Polamer Inc
Wigilia

W kategorii

Niemcy: przed jutrzejszym spotkaniem w "formacie normandzkim"

Kanclerz Niemiec Angela Merkel weźmie jutro udział w Paryżu w czterostronnym szczycie w tak zwanym formacie normandzkim. W rozmowach dotyczących sytuacji w Donbasie będą też uczestniczyli prezydenci Francji, Rosji i Ukrainy.

Czytaj dalej

Polska: Szymon Hołownia chce kandydować w wyborach prezydenckich

Szymon Hołownia chce kandydować w wyborach prezydenckich. Swoją decyzję ogłosił podczas spotkania w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Czytaj dalej

Donald Trump: Kim Jong Un może stracić wszystko, jeśli znów okaże wrogość Ameryce

Prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział, że Korea Północna powinna wstrzymać swój program nuklearny. Trump zapowiedział, że północnokoreański przywódca Kim Jong Un "może stracić wszystko", jeśli znów okaże wrogość Ameryce.

Czytaj dalej

Bruksela: zakaz picia alkoholu nocą na ulicach

Władze Brukseli zdecydowały o wprowadzeniu zakazu picia alkoholu w nocy w centrum miasta. Burmistrz ma nadzieję, że zakaz rozwiąże problem zakłócania porządku i drobnej przestępczości.

Czytaj dalej

Soczi: rozmowy prezydentów Rosji i Białorusi bez rezultatu

Bez wyraźnego rezultatu zakończyły się w Soczi ponad pięciogodzinne rozmowy prezydentów Rosji i Białorusi. Władimir Putin i Aleksander Łukaszenka oraz premierzy i najważniejsi ministrowie z obu rządów omawiali kwestię pogłębienia integracji.

Czytaj dalej

USA wznawiają rozmowy z talibami

Waszyngton wznawia rozmowy z talibami - informują źródła amerykańskie. Amerykańscy dyplomaci spotkali się z przedstawicielami afgańskich rebeliantów w Dosze, stolicy Kataru.

Czytaj dalej

POLSKA: Janusz Dzięcioł - b. poseł i zwycięzca Big Brothera, zginął w wypadku

W wypadku na przejeździe kolejowym k. Grudziądza zginął b. poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Dzięcioł - powiedziała szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Reniecka. Do zderzenia pociągu z autem osobowym doszło w piątek rano.

Czytaj dalej

Strzelanina w bazie marynarki wojennej na Florydzie

Trzy osoby zginęły w wyniku strzelaniny w bazie marynarki wojennej na Florydzie. Napastnik nie żyje. Wiadomo, że oprócz niego zginęła jeszcze jedna osoba.

Czytaj dalej

Angela Merkel: to Niemcy odpowiadają za zbrodnie popełnione w Auschwitz

Przemawiając podczas uroczystości z okazji 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że zawsze trzeba podkreślać, iż to Niemcy odpowiadają za zbrodnie popełnione w Auschwitz.

Czytaj dalej

Polska: kampania dot. problemów z otyłością

Nadwagę ma trzech na pięciu dorosłych Polaków, co czwarty choruje na otyłość. Organizatorzy kampanii "Porozmawiajmy szczerze o otyłości" podkreślają, że otyłość trzeba leczyć, bo zagraża zdrowiu i skraca życie o kilkanaście lat.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10