Polamer Inc
Polvision

W kategorii

Nie żyje biskup Alojzy Orszulik

Zmarł biskup Alojzy Orszulik, biskup senior diecezji łowickiej, kawaler Orderu Orła Białego. Miał 90 lat. Jako przedstawiciel Kościoła uczestniczył w rozmowach Okrągłego Stołu.

Czytaj dalej

Jacek Laskus o szansach "Zimnej Wojny" na Oscara

Film „Zimna Wojna” ma szanse na Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny oraz za zdjęcia - twierdzi Jacek Laskus, polski operator filmowy z Hollywood.

Czytaj dalej

Wizyta kanclerza Austrii w Białym Domu [wideo]

Będący z oficjalną wizytą w Waszyngtonie austriacki kanclerz Sebastian Kurz powiedział, że Austria popiera budowę gazociągu "Nord Stream 2". Media niemieckie z zadowoleniem przyjęły tak brzmiącą deklarację. Sebastian Kurz spotkał się wczoraj z prezydentem Donaldem Trumpem.

Czytaj dalej

W ONZ o rosyjskiej agresji na Ukrainę

W piątą rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę w Narodach Zjednoczonych dyskutowano o sytuacji na okupowanych terenach. W dyskusji wzięli udział m.in prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i polski wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki.

Czytaj dalej

Watykan: rozpoczęło się spotkanie poświęcone walce z pedofilią w Kościele

W Watykanie rozpoczęło się w czwartek spotkanie z udziałem przewodniczących ponad stu episkopatów poświęcone walce z pedofilią w Kościele. Papież we wprowadzeniu podkreślił, że wierni oczekują konkretnych i skutecznych środków przeciwdziałania.

Czytaj dalej

Atak zimy nie tylko w Illinois [wideo]

Co najmniej 60 procent powierzchni Stanów Zjednoczonych dotkniętych jest w środę skutkami ataku zimy. Śnieg albo marznący deszcz pada w 35 stanach, od Kansas po Maine.

Czytaj dalej

Prezydent Iranu: relacje z USA maksymalnie napięte

Prezydent Iranu Hassan Rouhani powiedział, że relacje na linii Teheran-Waszyngton są maksymalnie napięte - podała agencja Reutera. Irański przywódca odniósł się do zorganizowanej w Warszawie konferencji bliskowschodniej, którą nazwał "klęską".

Czytaj dalej

Seria ataków na konta Microsoftu

Microsoft informuje o zwiększonej liczbie ataków hakerskich na instytucje demokratyczne w 104 krajach. Miało do nich dojść między wrześniem a grudniem 2018 roku, także w Polsce, a ich autorami byli prawdopodobnie rosyjscy hakerzy.

Czytaj dalej

Piorun uderzył w samolot Delta Air Lines

Samolot linii Delta Air Lines lecący z Milwaukee do Atlanty został we wtorek zmuszony do awaryjnego lądowania z powodu uderzenia piorunu.

Czytaj dalej

Rosja straszy zbrojeniami

Władimir Putin zapowiedział, że ewentualne rozmieszczenie broni zagrażającej Rosji nie pozostanie bez odpowiedzi Moskwy. Rosyjski prezydent mówił o tym w trakcie dorocznego orędzia wygłoszonego do Zgromadzenia Federalnego.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10