Polamer Inc
Bilety . com

W kategorii

Syria - walki mimo przerwy w tureckiej ofensywie

Kurdowie i międzynarodowi obserwatorzy twierdzą, że amerykańsko-tureckie porozumienie w północnej Syrii nie jest przestrzegane. Na terenach kontrolowanych dotąd przez Kurdów od rana słychać strzały, a nad miastem Ras al Ain unoszą się kłęby dymu. Turecki prezydent odrzuca oskarżenia o łamanie własnego porozumienia z USA.

Czytaj dalej

Pierwszy kobiecy spacer w kosmosie [wideo]

Astronautki Christina Koch i Jessica Meir biorą udział w pierwszym kobiecym spacerze kosmicznym!

Czytaj dalej

Rick Perry odchodzi ze stanowiska sekretarza Departamentu ds Energetyki [wideo]

Prezydent Donald Trump ogłosił odejście sekretarza Departamentu ds Energetyki Ricka Perry'ego.

Czytaj dalej

Samolot wypadł z pasa podczas lądowania na Alasce [wideo]

Mały samolot pasażerski wypadł z pasa startowego podczas lądowania w czwartek na Alasce. Do wypadku doszło w czwartek po południu lokalnego czasu na lotnisku w Unalasce na Wyspach Aleuckich.

Czytaj dalej

Litwa kupi amerykańskie śmigłowce Black Hawk

Litwa kupi amerykańskie śmigłowce wielozadaniowe Black Hawk - zdecydowało tamtejsze ministerstwo obrony. Nowe maszyny zastąpią wysłużone helikoptery z czasów Związku Radzieckiego.

Czytaj dalej

Wchodzą w życie amerykańskie cła na niektóre towary z Unii Europejskiej

Stany Zjednoczone nałożyły cła na towary z Unii Europejskiej o rekordowej wartości siedmiu i pół miliarda dolarów. Cłami zostały obłożone między innymi samoloty Airbusa, wina z południowo-zachodniej części Starego Kontynentu i szkocka whisky.

Czytaj dalej

Syryjskie Siły Demokratyczne gotowe do przestrzegania zawieszenia broni

Dowodzone przez Kurdów Syryjskie Siły Demokratyczne zadeklarowały, że będą przestrzegać zawieszenie broni uzgodnione podczas rozmów władz USA i Turcji. Przez ostatnich 9 dni wzdłuż granicy turecko-syryjskiej trwały walki po rozpoczęciu ofensywy przez Ankarę.

Czytaj dalej

Meksyk: walki pomiędzy armią a cywilnymi mieszkańcami Culiacan

W mieście Culiacan, stolicy stanu Sinaloa, w zachodnim Meksyku doszło doszło do ciężkich walk pomiędzy armią a ludnością cywilną. Według agencji AFP prawdopodobną przyczyną starć była prowadzona operacja zatrzymania syna barona narkotykowego "El Chapo" Guzmana.

Czytaj dalej

Polska wybrana do Rady Praw Człowieka

Polska została wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ na lata 2020-22, uzyskując 124 głosy. Jak zapowiada polski MSZ, "członkostwo w Radzie Praw Człowieka będzie kontynuacją zaangażowania Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w rozwiązywanie problemów globalnych, w szczególności w zakresie ochrony praw człowieka i podstawowych wolności".

Czytaj dalej

Pence: Turcja zgodziła się na zawieszenie broni w Syrii

Turcja zgadza się na pięć dni wstrzymać bombardowania północnej Syrii. Ogłosił to amerykański wiceprezydent Mike Pence, który w tureckiej stolicy spotkał się z władzami kraju.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10