Polamer Inc

W kategorii

Zięć prezydenta zeznaje przed Senacką Komisją ds. Wywiadu

Zięć prezydenta Trumpa, Jared Kushner, jest w poniedziałek przesłuchiwany przed Senacką Komisją Wywiadu w sprawie tzw. afery rosyjskiej. Na ten tydzień zaplanowano jeszcze przesłuchania Donalda Trumpa Juniora - najstarszego syna prezydenta i Paula Manaforta. Będą odbywać się będą za zamkniętymi drzwiami.

Czytaj dalej

Biały Dom: Prezydent poprze zaostrzenie sankcji wobec Rosji

Prezydent Donald Trump poprze ustawę w sprawie zaostrzenia sankcji wobec Rosji - oświadczyła w niedzielę rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. Planowane restrykcje mają być odpowiedzią na ingerencję Rosji w wybory prezydenckie oraz zaangażowanie w konflikt na Ukrainie.

Czytaj dalej

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa (POSŁUCHAJ)

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Przekazał to w specjalnym oświadczeniu dla mediów. Zapowiedział przy tym, że opracuje własne projekty reform Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Zawarte w ustawie zmiany dawałyby prokuratorowi wyjątkowe w polskim porządku prawnym uprawnienia - tłumaczył decyzję Andrzej Duda.

Czytaj dalej

Minister Błaszczak: protesty opozycji to zorganizowana akcja

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż protesty opozycji to zorganizowana akcja. Gość "Wiadomości" zauważył, że ktoś musi ponosić koszty związane z protestami, takie jak scena albo nagłośnienie. Zaznaczył, że to cały system, który jest wdrażany po to, żeby poprzez ulicę obalić legalny rząd.

Czytaj dalej

Politycy o atakach prezydenta wymierzonych w Muellera

Prezydent powinien wstrzymać się z atakami na niezależnego śledczego Roberta Muellera, który został powołany przez Departament Sprawiedliwości do badania tzw. wątku rosyjskiego w czasie kampanii wyborczej. Ataki Donalda Trumpa na byłego szefa FBI zaostrzyły sie w momencie, gdy okazało się, że Mueller chce zbadać finanse prezydenta, w tym także jego zeznania podatkowe z ostatnich lat.

Czytaj dalej

Rosja zmienia ambasadora w Waszyngtonie

Rosja zmienia ambasadora w Stanach Zjednoczonych. Jak poinformowało radio Echo Moskwy, dotychczasowy przedstawiciel Moskwy w Waszyngtonie Siergiej Kisljak zakończył swoją misję. Wkrótce zastąpi go dotychczasowy wiceminister obrony i spraw zagranicznych Anatolij Antonow.

Czytaj dalej

Ofiary przemytu ludzi z Meksyku

Ciała ośmiu osób znaleziono w ciężarówce w San Antonio w Teksasie, kilka godzin jazdy od granicy z Meksykiem. Według lokalnych władz, są to ofiary przemytu ludzi. Ciężarówka, w której znaleziono przemycane osoby, była zaparkowana przed supermarketem sieci Walmart.

Czytaj dalej

Światowa konferencja w sprawie walki z AIDS

Od niedzieli do 26 lipca trwać będzie w Paryżu wielka międzynarodowa konferencja w sprawie walki z AIDS na naszym globie. Udział w niej bierze około siedmiu tysięcy naukowców z całego świata. To kolejne, dziewiąte spotkanie poświęcone tej sprawie.

Czytaj dalej

Lotniskowiec USS Gerald R. Ford wprowadzony do służby (WIDEO)

Prezydent Donald Trump uczestniczył w Norfolk w stanie Wirginia w uroczystości wprowadzenia do służby najnowszego lotniskowca atomowego USS Gerald R. Ford. Matką chrzestną okrętu została córka prezydenta Forda, Susan Ford Bales. Budowa USS Gerald R. Ford rozpoczęła się w 2009 roku w stoczni w Newport News w Wirginii.

Czytaj dalej

MSZ o oświadczeniu rzeczniczki Departamentu Stanu

Polski MSZ wyraził zaskoczenie faktem, że rzeczniczki Departamentu Stanu USA zajęła oficjalne stanowisko w sprawie zmian w sądownictwie. W czwartek, w trakcie konferencji prasowej na pytanie jednego z polskich dziennikarzy, rzeczniczka zapewniła, że Waszyngton przygląda się działaniom polskiego parlamentu i wyraża zaniepokojenie przyjętymi ustawami. (IAR)

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER