Bilety . com

W kategorii

Moskwa nie rozumie pretensji Waszyngtonu

Moskwa odrzuca oskarżenia Waszyngtonu o ingerowanie w procesy wyborcze Stanów Zjednoczonych. Deputowani obu izb rosyjskiego parlamentu przekonują, że padli ofiarą wewnątrzamerykańskich sporów. Natomiast Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji twierdzi, że zarzuty strony amerykańskiej są bezpodstawne i gołosłowne.

Czytaj dalej

Korea Północna ponownie ostrzega USA

Korea Północna ponownie ostrzega USA przed eskalacją konfliktu na Półwyspie Koreańskim. Seul i Waszyngton zgodziły się na zawieszenie wspólnych manewrów wojskowych na Półwyspie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

Czytaj dalej

Dzień Prezydentów

Trzeci poniedziałek lutego – w tym roku przypadający 19 lutego – jest w USA obchodzony jako Presidents’ Day. Święto zostało ustanowione w 1879 roku decyzją Kongresu jako urodziny pierwszego amerykańskiego prezydenta George'a Washingtona.

Czytaj dalej

Nagrody BAFTA rozdane

Tegoroczne BAFTY rozdane. Nominowany, polsko-brytyjski "Twój Vincent" nie otrzymał nagrody w kategorii "animacja". Wygrał amerykański musical "Coco". Jednym z największych zwycięzców okazał się film "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri".

Czytaj dalej

Morawiecki rozmawiał z premierem Izraela

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał telefonicznie z szefem izraelskiego rządu Benjaminem Netanjahu. Tematem rozmowy była wczorajsza wypowiedź polskiego premiera podczas międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

Czytaj dalej

Protest uczniów po strzelaninie w szkole na Florydzie (WIDEO)

Uczniowie Marjory Stoneman Douglas High School, szkoły średniej w Parkland pod Miami, gdzie w środę w strzelaninie zginęło 17 osób, a kilkanaście zostało rannych, mobilizują rówieśników z całego kraju do walki o ograniczenie dostępu do broni szturmowej. Zapowiadają ogólnokrajową akcję.

Czytaj dalej

W Iranie rozbił się samolot pasażerski

66 osób było na pokładzie samolotu pasażerskiego, który rozbił się w Iranie. Z oficjalnego stanowiska linii lotniczych Iran Aseman wynika, że nikt nie przeżył katastrofy.

Czytaj dalej

Netanjahu krytykuje wypowiedź premiera RP

Premier Izraela Benjamin Netanjahu określił słowa premiera Mateusza Morawieckiego na temat nowelizacji ustawy o IPN jako "oburzające". Podczas konferencji w Monachium szef polskiego rządu, odpowiedział na pytanie izraelskiego dziennikarza, który oświadczył, że "wiele osób z jego rodziny zginęło, ponieważ donieśli na nich do gestapo Polacy" i zapytał, czy za mówienie o tym zostałby w Polsce ukarany.

Czytaj dalej

Prezydencka para odwiedziła rannych w strzelaninie w szkole w Parkland (WIDEO)

Prezydent Donald Trump, wraz z Pierwszą Damą Melanią, złożył w piątek wizytę w szpitalu Broward na Florydzie. Odwiedził tam osoby ranne w środowej strzelaninie w szkole w Parkland pobliżu Miami.

Czytaj dalej

Monachium: brak porozumienia na linii Waszyngton - Moskwa

Biorący udział w Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium doradca Donalda Trumpa Herbert Raymond McMaster zarzucił Rosji prowadzenie wojny cybernetycznej przeciwko krajom zachodnim. Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, odrzucając oskarżenia, winę za pogorszenie wzajemnych stosunków zrzucił na Zachód.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10