Polamer Inc
Polvision

W kategorii

Nowa strategia obrony przeciwrakietowej USA

Stany Zjednoczone ogłoszą w czwartek nowe założenia strategii obrony antyrakietowej. Jej celem ma być ochrona USA przed zagrożeniem ze strony Iranu i Korei Północnej oraz odpowiedź na rozwój technologii rakietowych Rosji i Chin.

Czytaj dalej

Iran nie przestał wydawać wiz dla Polaków

Iran zaprzecza informacjom, jakoby miał przestać wydawać wizy dla Polaków. Rzecznik irańskiego MSZ oświadczył, że ambasada w Warszawie nadal wydaje dokumenty dla obywateli polskich. Informacje takie płyną w czasie, gdy stosunki między oboma krajami pogorszyły się.

Czytaj dalej

Amerykanin, który przeżył atak na WTC, zabity w Nairobi [WIDEO]

Jason Spindler, amerykański biznesmen, który przeżył atak na World Trade Center w 2001 r., zginął we wtorkowym ataku terrorystycznym w Nairobi.

Czytaj dalej

Wniosek o wotum nieufności wobec premier May odrzucony

Brytyjska premier Theresa May zostaje na stanowisku. Izba Gmin odrzuciła wniosek o wotum nieufności wobec jej rządu. Dymisji premier May chciało 306 posłów.

Czytaj dalej

Apel do prezydenta Trumpa w sprawie Syrii [WIDEO]

Wpływowy republikański senator Lindsey Graham wezwał prezydenta Donalda Trumpa do ponownego rozważenia decyzji o wycofaniu wojsk Stanów Zjednoczonych z Syrii.

Czytaj dalej

Demokratyczna senator Kirsten Gillibrand chce walczyć o prezydenturę [WIDEO]

Demokratyczna senator z Nowego Jorku Kirsten Gillibrand ogłosiła, że zamierza wystartować w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Deklaracja padła we wtorkowym w programie rozrywkowym Stephensa Colberta, a w środę już oficjalnie na spotkaniu z wyborcami.

Czytaj dalej

Amerykańscy żołnierze zginęli podczas ataku terrorystycznego w Syrii

W samobójczym ataku w północnej Syrii zginęło czterech Amerykanów, w tym dwóch żołnierzy - poinformował Pentagon. Zamachowiec-samobójca uderzył w restaurację w centrum kurdyjskiego miasta Manbidż

Czytaj dalej

Paweł Adamowicz będzie pochowany w Bazylice Mariackiej

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej - poinformował proboszcz świątyni ksiądz Ireneusz Bradtke. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, jednak już od czwartku w mieście będzie trwało pożegnanie zamordowanego w niedzielę prezydenta.

Czytaj dalej

Kongreswoman Marcy Kaptur wspomina Pawła Adamowicza

Kongreswoman z Ohio, Marcy Kaptur, przekazała Polakom kondolencje z powodu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wyraziła przekonanie, ze polska policja wyjaśni wszelkie okoliczności zabójstwa.

Czytaj dalej

Nowy Jork: protest przeciwko umieszczeniu Polski Walczącej wśród symboli nazistowskich

Polski konsul w Nowym Jorku oraz polonijne media protestują przeciwko umieszczeniu znaku Polski Walczącej wśród symboli nazistowskich. Chodzi o ulotki o wydźwięku antyfaszystowskim, które rozdawano w nowojorskiej dzielnicy Greenpoint.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10