W kategorii

 • Ivanka Trump w Białym Domu


  Córka Donalda Trumpa Ivanka zostanie oficjalnie pracownikiem administracji swego ojca. Będzie pełnić funkcję asystentki prezydenta Stanów Zjednoczonych. Za swoją pracę Ivanka Trump nie będzie pobierać wynagrodzenia. O tym, że Ivanka Trump będzie doradzać swemu ojcu wiadomo było od dawna.


  Czytaj dalej
 • Zanieczyszczenie powietrza i przedwczesne zgony


  Przedwczesne zgony wynikające ze skażenia powietrza są często powiązane z międzynarodowym handlem. Wskazują na to pierwsze tego typu globalne badania; publikuje je tygodnik „Nature”. Badacze analizowali najdrobniejsze i najgroźniejsze dla zdrowia pyły, tak zwane PM 2,5. Dane wskazują, że w roku 2007 przyczyniły się one do 3,45 miliona przedwczesnych zgonów.


  Czytaj dalej
 • Melania Trump nagrodziła kobiety


  Pierwsza Dama Melania Trump wzięła udział w ceremonii przyznania nagród kobietom z całego świata, które przeciwstawiają się niesprawiedliwości i walczą o równouprawnienie. Pierwsza dama USA oświadczyła, że nadszedł czas, by wzmocnić pozycję kobiet.


  Czytaj dalej
 • Powrót Hillary Clinton? (WIDEO)


  Była sekretarz stanu Hillary Clinton wygłosiła we wtorek pierwsze od przegranych wyborów prezydenckich polityczne przemówienie. Demokratka wzięła udział w forum Professional BusinessWomen w Kalifornii, w którym wzięło udział ponad 3,5 tys. kobiet.


  Czytaj dalej
 • Incydent niedaleko Kapitolu. Kobieta próbowała staranować policję samochodem (WIDEO)


  Kobieta próbowała staranować samochodem waszyngtońską policję ochraniającą Kapitol. Została zatrzymana. Nikt nie został ranny - podała rzeczniczka prasowa policji odpowiedzialnej za ochronę Kapitolu. "Nie ma związków z terroryzmem. To była kontrola drogowa" - powiedziała rzeczniczka U.S. Capitol Police, Eva Malecki.


  Czytaj dalej
 • Unia Europejska otrzymała wniosek w sprawie Brexitu (WIDEO)


  Rozpoczął się proces wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wniosek o woli wyjścia wręczył przewodniczącemu Rady Europejskiej brytyjski ambasador przy Unii. „Już za wami tęsknimy” - powiedział Donald Tusk. "Nie ma powodów, by udawać, że to szczęśliwy dzień, ani w Brukseli, ani w Londynie" - dodał.


  Czytaj dalej
 • Prezydent Trump ratuje sektor energetyczny kraju


  Prezydent Donald Trump anulował szereg rozporządzeń swego poprzednika Baracka Obamy, których celem była walka z ociepleniem klimatu. Republikanin oświadczył, że doprowadzi do zwiększenia niezależności energetycznej kraju i przywrócenia tysięcy miejsc pracy w górnictwie.


  Czytaj dalej
 • Republikanie będą dalej walczyć o likwidację Obamacare


  Republikanie nie zamierzają poddawać się w sprawie reformy systemu ochrony zdrowia. Po nieudanej próbie przegłosowania i wycofania zgłoszonego w Izbie Reprezentantów projektu, przewodniczący Paul Ryan ogłosił w ubiegły piątek, że ustawa Obamacare pozostaje obowiązującym prawem. Wobec głosów o narastających podziałach wewnątrz partii, przywódcy ugrupowania wezwali do wspólnego działania.


  Czytaj dalej
 • Kongresem Nunes nie zamierza rezygnować z pracy w komisji wywiadu


  Republikański kongresmen Devin Nunes, przewodniczący komisji ds. wywiadu, nie ma zamiaru wycofać się z prac dotyczących ustalenia rozmiarów rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory. Wzywają go do tego demokratyczni członkowie tego panelu. Wszystkie posiedzenia komisji, w czasie których miano przesłuchiwać świadków zostały w tym tygodniu odwołane.


  Czytaj dalej
 • Straż przybrzeżna przechwyciła 16 ton kokainy na Pacyfiku


  16 ton kokainy o wartości przekraczających 420 milionów dolarów przechwyciła amerykańska straż przybrzeżna. Narkotyki znajdowały się na statkach pływających pod kanadyjską banderą. Operacja wymierzona w handlarzy narkotyków trwała 26 dni i obejmowała wody terytorialne Ameryki Środkowej i Południowej.


  Czytaj dalej
 • Dom rodzinny Trumpa sprzedany za 2,4 mln


  Dom w dzielnicy Queens w Nowym Jorku, w którym prezydent Donald Trump spędził pierwsze cztery lata życia, został sprzedany za 2,4 mln dol. Budynek był wystawiony na licytację przez agencję ParamountRealty USA.


  Czytaj dalej
 • Stan Georgia nie zgodził się na imię Allah dla dziewczynki


  Para Amerykanów podała do sądu stan Georgia za odmowę nadania ich córce nazwiska Allah. Autorzy pozwu zarzucają stanowym urzędnikom nadużywanie swoich uprawnień. Według prawników mają szanse na wygranie sprawy. Żyjący ze sobą w konkubinacie Elizabeth Handy i Bilal Walk chcieli nazwać swoją córkę ZalyKha Graceful Lorraina Allah.


  Czytaj dalej
 • Rosja o amerykańskiej tarczy antyrakietowej


  Rosyjskie ministerstwo obrony oświadczyło, że rozbudowywana przez Amerykanów tak zwana tarcza antyrakietowa jest zagrożeniem dla światowego bezpieczeństwa. Według resortu, jest ona wymierzona w Rosję i Chiny. Rosyjskie ministerstwo obrony oświadczyło, że tarcza może doprowadzić do rozpoczęcia nowego światowego wyścigu zbrojeń.


  Czytaj dalej
 • Spór o broń jądrową w ONZ


  W siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku rozpoczęły się negocjacje na temat ogólnoświatowego zakazu broni jądrowej. Prowadzone ramach Zgromadzenia Ogólnego rozmowy bojkotuje prawie 40 krajów, w tym Stany Zjednoczone. Wśród inicjatorów wprowadzenia całkowitego zakazu broni jądrowej są takie kraje jak Austria, Meksyk, Irlandia, Brazylia, RPA i Szwecja.


  Czytaj dalej
 • Zięć prezydenta, Jared Kusher, stanie przed komisją wywiadu


  Zięć prezydenta Donalda Trumpa, Jared Kuschner, złoży zeznania przed senacką komisją badającą rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory. Kuschner samodzielnie zgłosił się do wystąpienia przed komisją. Rzecznik Białego Domu Sean Spicer wyjaśniał na konferencji prasowej w poniedziałek, że zięć Trumpa w czasie kampanii pełnił istotną rolę w sztabie.


  Czytaj dalej
 • Prokurator generalny ostrzega władze miast sanktuariów


  Prokurator generalny Jeff Sessions ostrzega, że miasta gwarantujące ochronę dla nieudokumentowanych imigrantów utracą część federalnego dofinansowania. Termin sanktuaria odnosi się to tych miast, które ograniczają współpracę lokalnej policji z federalnym biurem imigracyjnym.


  Czytaj dalej
 • 18-latka z Maryland planowała atak na szkołę


  Nastolatka z Maryland planowała atak na szkołę średnią w miejscowości Thurmond w tym stanie – informuje policja. Jej plany zostały powstrzymane po tym jak dziennik, w którym opisywała swe zamiary znalazł ojciec i przekazał sprawę policji.


  Czytaj dalej
 • Archidiecezja Meksyku: budujący mur będą zdrajcami ojczyzny


  Archidiecezja Meksyku wyraziła sprzeciw wobec budowy muru na granicy ze Stanami Zjednoczonymi. W opublikowanym liście biskupi ze stolicy kraju stwierdzili, że meksykańskie firmy, które wezmą udział w przedsięwzięciu zainicjowanym przez prezydenta Donalda Trumpa, zostaną okrzyknięte "zdrajcami ojczyzny".


  Czytaj dalej
 • Nastolatki w leginsach nie weszły na pokład samolotu United Airlines


  Linie lotnicze United Airlines, mające swoją siedzibę w Chicago, tłumaczą dlaczego dwie nastolatki, które miały na sobie leginsy, nie zostały w niedzielę wpuszczone na pokład samolotu lecącego z Denver do Minneapolis. Sprawa jest szeroko komentowana na portalach społecznościowych.


  Czytaj dalej
 • Stabilne ceny ropy mimo zabiegów OPEC


  Ceny ropy naftowej nieznacznie spadły, choć kraje kartelu OPEC starają się wywindować je w górę. Zdaniem ekspertów, stosunkowo niskie ceny utrzymują się ze względu na dużą produkcję ropy w Stanach Zjednoczonych. W weekend kraje kartelu OPEC rozmawiały z innymi państwami eksportującymi ropę, w tym z Rosją.


  Czytaj dalej