Bilety . com

W kategorii

Paweł Pawlikowski ze Złotą Palmą za reżyserię na festiwalu w Cannes

Paweł Pawlikowski otrzymał Złotą Palmę na tegorocznym, 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes za reżyserię filmu "Zimna wojna". To historia miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć.

Czytaj dalej

Na Kubie żałoba narodowa po katastrofie samolotu

Na Kubie rozpoczęła się dwudniowa żałoba narodowa po wczorajszej katastrofie Boeinga 737 narodowych linii lotniczych. 40-letnia maszyna rozbiła się tuż po starcie z lotniska imienia Jose Marti w Hawanie.

Czytaj dalej

Pierwsza Dama wyszła ze szpitala

Melania Trump powróciła do Białego Domu po kilkudniowym pobycie w szpitalu. Pięć dni temu Pierwsza Dama, w wojskowym szpitalu imienia Waltera Reeda, przeszła zabieg chirurgiczny w związku z łagodną dysfunkcją nerki.

Czytaj dalej

Bez kaucji dla sprawcy strzelaniny w szkole w Santa Fe

Sąd w Teksasie w odmówił wyjścia za kaucją 17-latkowi o zastrzelenie 10 osób. Uczeń wszedł w czwartek rano do jednej z klas w jego szkole średniej w Santa Fe i otworzył ogień z długiej broni. Sprawcą masakry okazał się 17-letni Dimitrios Pagourtzis.

Czytaj dalej

Książę Harry i Meghan Markle powiedzieli sobie "tak" (WIDEO)

Brytyjski książę Harry i Amerykanka Meghan Markle powiedzieli sobie "tak". Ślub księcia, szóstego w kolejce do tronu i amerykańskiej aktorki odbył się w kaplicy świętego Jerzego w Windsorze, a potem nowożeńcy przejechali ulicami w otwartym powozie.

Czytaj dalej

W Kongresie projekt rezolucji ws. pomników poświęconych zbrodni katyńskiej

W Kongresie pojawił się projekt rezolucji w sprawie znaczenia miejsc pamięci i pomników poświęconych zbrodni katyńskiej. Autorami dokumentu jest dwoje kongresmenów - Albio Sires z New Jersey i Marcy Kaptur z Ohio. Chcą zwrócić uwagę na tragiczną historię Polski oraz podkreślić bliskie relacje polsko-amerykańskie.

Czytaj dalej

Katastrofa samolotu pasażerskiego na Kubie

Ponad 100 ofiar katastrofy samolotu pasażerskiego na Kubie - podała telewizja państwowa CubaTV. Boeing 737 rozbił się krótko po starcie z międzynarodowego lotniska Jose Marti w stolicy kraju, Hawanie.

Czytaj dalej

Co najmniej 10 osób zginęło w strzelaninie w szkole w Santa Fe w Teksasie (WIDEO)

Dziewięciu uczniów i jeden nauczyciel zostało zastrzelonych w piątek szkole średniej w Santa Fe w Teksasie - podała telewizja CNN. Sprawcą jest 17-letni uczeń tej szkoły. Został aresztowany. Wśród 10 rannych jest także policjant - poinformował szeryf powiatu Harris Ed Gonzalez.

Czytaj dalej

Strzały w ośrodku Trump National Doral na Florydzie

Strzały padły w nocy w piątek w Trump National Doral, w ośrodku golfowym należącym do prezydenta na południu Florydy. Z informacji szefa tamtejszej policji wynika, że celem sprawcy byli policjanci wezwani na miejsce.

Czytaj dalej

Seul poszukuje dróg dialogu z Koreą Północną

Korea Południowa poszukuje sposobu wznowienia rozmów z Koreą Północną - poinformował przedstawiciel południowokoreańskiej kancelarii prezydenta. We środę Pjongjnag nieoczekiwanie odwołał bezpośrednie rozmowy z delegacją Południa, które miały być poświęcone konkretnym krokom prowadzącym do pozbycia się atomu z Półwyspu Koreańskiego.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10