Bilety . com

W kategorii

Wstrzymana egzekucja w Missouri

Gubernator amerykańskiego stanu Missouri wstrzymał wykonanie kary śmierci wobec mężczyzny oskarżonego o zabójstwo. Ogłoszenie decyzji nastąpiło na kilka godzin przed planowaną egzekucją. Powodem jest wstrzymania są wyniki testów DNA przedstawione przez adwokata skazanego.

Czytaj dalej

Już 700 mln dol. do wygrania w Powerball

Aż 700 milionów dolarów znajdzie się w puli podczas środowego losowania loterii Powerball. Jeśli padnie wygrana, to będzie drugą największą w historii gier losowych w Stanach Zjednoczonych. Losowanie zostanie przeprowadzone dokładnie o 10:59 wieczorem czasu wschodniego w miejscowości Tallahassee w stanie Floryda.

Czytaj dalej

Wiceprezydent Pence o burzeniu pomników bohaterów Konfederacji

Wiceprezydent Mike Pence jest zdania, że to lokalne samorządy i władze stanowe powinny podejmować decyzje dotyczące usunięcia bądź stawiania nowych pomników, ale on sam wychodzi z założenia, że tych pomników powinno być więcej.

Czytaj dalej

Ludzkie szczątki w uszkodzonym niszczycielu

W kadłubie niszczyciela USS John S. McCain, który został w poniedziałek uszkodzony w kolizji z tankowcem niedaleko Singapuru nurkowie znaleźli ludzkie szczątki. Dowódca Floty Pacyfiku USA admirał Scott Swift poinformował także, że ludzkie ciało znaleziono w odległości ośmiu mil morskich od miejsca kolizji.

Czytaj dalej

Wypadek miejskiej kolejki w Filadelfii

Co najmniej 33 pasażerów zostało rannych po tym jak w nocy z poniedziałku na wtorek podmiejska kolejka uderzyła w pusty pociąg stojący na stacji na przedmieściach Filadelfii.

Czytaj dalej

Prezydent ogłosił nową strategię USA w Afganistanie (WIDEO)

Prezydent Donald Trump ogłosił nową strategię Stanów Zjednoczonych w Afganistanie. Jej główne filary to elastyczność, realizm i skoncentrowanie się na walce z terroryzmem. Amerykanie nie będą budować demokracji w Afganistanie. Oczekują natomiast większego wsparcia sojuszników.

Czytaj dalej

Sędzia postrzelony przed budynkiem sądu w Ohio

Mężczyzna otworzył ogień w kierunku sędziego w pobliżu budynku sądu w Ohio. Sędzia, który miał przy sobie broń odpowiedział ogniem. Strzały oddał także funkcjonariusz biura kuratora sądowego. Napastnik zginął.

Czytaj dalej

USA wstrzymały wydawanie wiz obywatelom Rosji

Moskwa na razie nie podejmie żadnych kroków odwetowych w stosunku do USA, w związku z wstrzymaniem przez Waszyngton wydawania wiz obywatelom Rosji. Dziś amerykańska ambasada poinformowała, że wstrzymuje na siedem dni proces wydawania wiz - od 23 sierpnia do 1 września.

Czytaj dalej

Chińczycy zainteresowani przejęciem Fiat Chrysler Automobile

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek amerykańskich samochodów - Jeep - może trafić w ręce chińskiego inwestora. Koncern Great Wall Motor oficjalnie potwierdził zainteresowanie przejęciem koncernu Fiat Chrysler Automobiles.

Czytaj dalej

Zderzenie amerykańskiego niszczyciela ze statkiem handlowym w pobliżu Singapuru

Marynarka wojenna Malezji prowadzi poszukiwania 10 amerykańskich marynarzy. Uznano ich za zaginionych po kolizji amerykańskiego niszczyciela USS John S. McCain z liberyjskim statkiem handlowym. Do zderzenia doszło w pobliżu Singapuru.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER