Polamer Inc
Bilety . com

W kategorii

Wenecja: Międzynarodowy Festiwal Filmowy odbędzie się w tym roku, jak zaplanowano.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się w tym roku tak, jak zaplanowano. Potwierdził to gubernator regionu. Wiadomo jednak, że nie wszystkie filmy, na które liczono, wezmą w nim udział. Międzynarodowy Festiwal Filmowy zaplanowano na 2 do 12 września. Zaraz po nim odbędą się festiwale: teatralny, muzyki i tańca.

Czytaj dalej

Prezydent A. Duda: polskie sprawy są zawsze dla mnie najważniejsze

Prezydent Andrzej Duda w przypadającą dziś 5. rocznicę wybrania go na prezydenta podziękował Polakom za wsparcie w czasie jego pracy i służby.

Czytaj dalej

Włochy: dalsze łagodzenie środków bezpieczeństwa

Od jutra we Włoszech dojdzie do dalszego złagodzenia środków bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z pandemią. Otwarte zostaną siłownie, baseny i kąpieliska.

Czytaj dalej

Niemcy: Lufthansa od czerwca wznawia regularne loty

Niemiecki narodowy przewoźnik, Lufthansa od 1-go czerwca stopniowo wznawia regularne loty krajowe i międzynarodowe. Rejsy wznowią maszyny Lufthansy oraz, należące do niemieckiej spółki, samoloty szwajcarskiego "Swiss" i tanich linii "Eurowings".

Czytaj dalej

Prezydent Trump na polu golfowym zainaugurował letni sezon w USA

Prezydent Donald Trump zainaugurował letni sezon golfowy w USA pierwszą partią od dwóch miesięcy. Wybierając się na swe prywatne pole golfowe w Sterling w stanie Wirginia, Donald Trump podkreślił swój upór w przywracaniu normalności w Stanach Zjednoczonych. Prezydent ostatnio był w Sterling 8 marca.

Czytaj dalej

USA: administracja prezydenta D. Trump rozważa przeprowadzenie próby nuklearnej

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa rozważa przeprowadzenie pierwszej próby nuklearnej od 1992 roku. Miałaby ona być ostrzeżeniem dla Rosji i Chin. Informację podał jako pierwszy w piątek "Washington Post". Decyzja w sprawie próby nuklearnej przez Stany Zjednoczone na razie nie zapadła.

Czytaj dalej

Watykan: 1 czerwca otwarcie Muzeów Watykańskich

1 czerwca zostaną otwarte Muzea Watykańskie, zamknięte z powodu pandemii koronawirusa od 9 marca. Jak poinformowano, zwiedzający będą musieli nosić maseczki i zachować bezpieczny dystans. By uniknąć tłoku przy wejściu, bilety trzeba rezerwować na stronie Muzeów Watykańskich na konkretny dzień i godzinę. Muzea będą czynne od poniedziałku do czwartku od 10 rano do 20-tej, a w piątek i sobotę - do 22.00. Zwiedzanie będzie się odbywać w dwugodzinnych turach.

Czytaj dalej

Polska: jest plan przywracania ruchu lotniczego

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała przedstawił szczegóły dotyczące odmrażania rynku lotniczego po pandemii koronawirusa w Polsce. Zapowiedział trzy etapy przywracania ruchu. Pierwszym jest ogłoszony w tym tygodniu powrót samolotów na trasach krajowych. Jest to możliwe dzięki podpisanemu przez premiera rozporządzenia, które umożliwia rozpoczęcie operacji lotniczych w kraju.

Czytaj dalej

Brazylia zakazuje wjazdu cudzoziemcom

Brazylia wprowadziła zakaz wjazdu cudzoziemców na 30 dni. Przyczyną jest pandemia koronawirusa. 30-dniowy zakaz będzie mógł zostać przedłużony na polecenie Narodowej Agencji Nadzoru Zdrowia. Sytuacja w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Brazylii jest poważna. Odnotowano tam ponad 330 tysięcy przypadków infekcji oraz ponad 21 tysięcy zgonów.

Czytaj dalej

WHO: szczepienia dzieci zagrożone

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że zagrożone są szczepienia dzieci na świecie. Powodem jest pandemia koronawirusa, która w wielu krajach w poważny sposób utrudnia opiekę medyczną, w tym rutynowe procedury. Według WHO 68 krajach program szczepień dla dzieci poniżej pierwszego roku życia jest poważnie utrudniony. Oznacza to ryzyko dla 80 milionów dzieci na kuli ziemskiej.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10