Polvision

W kategorii

Republikanie mają wystarczające poparcie do uchwalenia reformy podatkowej

Po kilkutygodniowych sporach, gorących dyskusjach republikanie z obu izb Kongresu przedstawili wspólny projekt reformy systemu podatkowego. Przywódcy partii w Kongresie zapewnili w piątek, że ustawa ma już wystarczające poparcie dla uchwalenia.

Czytaj dalej

Wizyta ministra Waszczykowskiego w Teksasie

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przebywa z wizytą w Teksasie. W piątek rozmawiał między innymi z burmistrzem Houston, Sylvestrem Turnerem. Po spotkaniu minister powiedział, że Polska chce rozszerzyć współpracę ze Stanami Zjednoczonymi poza dziedzinę bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Polski konsulat w Montrealu wznowił działalność

Konsulat Rzeczypospolitej w Montrealu wznowił działalność. Placówka funkcjonuje od dziś, zgodnie z decyzją ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Tym samym po trzech latach i czterech miesiącach przerwy przywrócono regularną obsługę konsularną dla liczącej ponad 150 tysięcy Polonii francuskojęzycznej prowincji Quebec.

Czytaj dalej

Przepisy o neutralności internetu odrzucone przez FCC

Federalna Komisja ds. Łączności (FCC) opowiedziała się w głosowaniu w czwartek za odrzuceniem przepisów o neutralności internetu wprowadzonych w 2015 roku przez administrację Baracka Obamy. Członkowie FCC głosowali zgodnie z podziałem partyjnym 3:2 za odwołaniem obowiązujących regulacji.

Czytaj dalej

Trump rozmawiał z Putinem o Korei Północnej

Prezydent Donald Trump rozmawiał w czwartek telefonicznie z prezydentem Rosji. Trump i Władimir Putin omówili sytuację na Półwyspie Koreańskim i kwestię dwustronnych relacji - poinformował w oświadczeniu Kreml.

Czytaj dalej

Biden pociesza córkę senatora McCaina (WIDEO)

Republikański senator John McCain, u którego zdiagnozowano raka mózgu, przechodzi obecnie kurację po chemoterapii i naświetlaniu w szpitalu wojskowym Walter Reed Medical Center - poinformowało w środę jego biuro.

Czytaj dalej

Putin o katastrofie smoleńskiej i reakcja szefa MON

Według Władimira Putina na pokładzie samolotu Tu-154M, który rozbił się w Smoleńsku, nie doszło do eksplozji. Prezydent Rosji mówił o tym na konferencji prasowej w Moskwie, powołując się na opinie polskich i rosyjskich ekspertów. Na słowa Putina ostro zareagował szef MON Antoni Macierewicz.

Czytaj dalej

Republikanie osiągnęli porozumienie ws. reformy podatkowej

Republikanie mający przewagę w obu izbach Kongresu osiągnęli porozumienie w sprawie reformy podatkowej wspieranej przez prezydenta Donalda Trumpa."Chcemy Amerykanom dać olbrzymią ulgę podatkową w prezencie na Święta Bożego Narodzenia" - mówił w środę prezydent.

Czytaj dalej

Minister Waszczykowski otworzy konsulat RP w Houston

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski rozpoczyna w czwartej wizytę Stanach Zjednoczonych. Szef polskiej dyplomacji otworzy w Houston w Teksasie polski konsulat, spotka się z Polonią oraz biznesmenami i odwiedzi terminal gazu LNG.

Czytaj dalej

FED podnosi stopy procentowe

Zarząd Rezerwy Federalnej (FED) podniósł podstawowe stopy procentowe o ćwierć punktu procentowego. To trzeci w tym roku wzrost cenny pieniądza w Stanach Zjednoczonych. Decyzja FED oznacza, że krótkoterminowe stopy procentowe będą się znajdować w przedziale 1,25 do 1,5%.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10